Velikost textu: AAA

Reklama

 Když se řekne masáž…

Pokud stále častěji a intenzivněji cítíte fyzickou a psychickou únavu, začnete podléhat stresu a podrážděnosti více než kdy jindy, vaše tělo si jednoznačně říká o to, abyste zvolnili tempo. Naučte se odpočívat a správně relaxovat. Prvním krokem může být třeba masáž...

Jakou zvolit?

Správně zvolená masáž bude znamenat regeneraci, úlevu a relaxaci nejen pro vaše tělo, ale i pro duši. Ale podle čeho a jak vybírat v široké nabídce well­ness? V prvé řadě si řekněte, zda vás lákají klasické typy masáží, nebo máte chuť vyzkoušet něco exotického nebo netradičního. Pak už jen vyberte to, čeho si vaše tělo žádá nejvíce – jinou masáž potřebujete, když chcete uvolnit ztuhlou páteř, jiný druh masáže zvolíte, pokud vám prio­ritně půjde o relaxaci. U některých procedur bývá efekt téměř okamžitý, jiné vyžadují velmi intenzivní kúru, nicméně kouzlo masáží spočívá především v jejich pravidelnosti. I kdybyste si navykli třeba na měsíční cyklus, nemusíte se bát, že by vás tenhle zážitek zruinoval – v bohaté nabídce najdete při troše hledání jistě služby v té cenové relaci, která pro vás bude přijatelná.

S chřipkou ne!

Pokud jdete na masáž poprvé, máme pro vás pár obecně platných rad: Před masáží je vhodné se osprchovat teplou vodou – prokrvíte tělo, uvolníte svaly a masážní krémy se budou lépe vstřebávat. Aspoň hodinu před masáží nejezte, maximálně ovoce nebo třeba cereální tyčinku. Masáž si odpusťte v případě, že máte chřipku nebo horečku, nebo trpíte záněty svalů nebo kloubů. Není vhodná ani v případě, že máte křečové žíly, kožní vyrážky, plísně, vředy nebo nádory. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli masáž, svěřte se do rukou certifikovaného maséra – špatně provedená masáž by vám učinila více škody než užitku. Zkušený masér vám poradí, která masáž je pro vás nejvhodnější. Můžete se inspirovat následujícími řádky, kde jsme pro vás připravili stručný přehled několika různých zajímavých typů masáží.

Ajurvédská masáž

Historie této masáže začíná v době před pěti tisíci lety, náleží k technikám nejstaršího systému staroindické léčitelské nauky. Jde o hluboce relaxující a energetizující proceduru a zároveň o neobvyklý zážitek. Při masáži se hojně využívá teplých organických olejů, které jsou spolu s aromatickými oleji a bylinami individuálně vybírány pro každého klienta. Masáže se provádí na celém těle, včetně hlavy a obličeje a podstata tkví ve snaze zpomalit stárnutí a odstranit toxiny z těla. Po proceduře následuje nezbytná relaxace v místnosti s příjemnou atmosférou. Ajurvédské masáže vyžadují pravidelné opakování – jen tak dosáhnete vytoužené tělesné a duševní harmonie.

Masáž lávovými kameny

O této masáži se mluví také jako o královně masáží. Není divu – kombinace speciálních masážních hmatů, horkých kamenů a aromatických olejů má vysoký terapeu­tický a relaxační účinek. Lávové kameny ohřáté na 50–60 stupňů se přikládají na vybraná místa na těle a uvolňují důležitá energetická centra. Masáž umocňují magnetické vlastnosti kamenů, které mají silnou energetickou vibraci a obsahují velké množství železa. Uvolňování kovových iontů přispívá k regeneraci tkání a k odstraňování bloků na meridiánech. Masáž lávovými kameny bojuje hlavně s bolestmi hlavy, šíje a páteře. Kromě toho bude stimulovat váš lymfatický systém a napomáhá detoxikaci.

Anticelulitidová masáž

Celulitidě do jisté míry můžeme předcházet správnou životosprávou, pitným režimem, dostatkem pohybu, sprchováním střídavě teplou a studenou vodou. Další možností je též speciální anticelulitidní masáž, která spočívá v hloubkovém promasírování problémových částí těla (stehna, hýždě). Po této masáži se do pokožky vmasíruje olivový krém obohacený ozonem. Ozon působí proti celulitidě, vyhlazuje strie, vypíná kůži. Po vetření ozonového krému se přiloží na několik desítek minut tlakový zábal a po jeho odstranění se tělo opět promasíruje. Viditelný výsledek budete pozorovat prakticky ihned – pokožka bude pružnější, celulitida méně viditelná.

Thajská masáž

Thajské masáže si ve světě wellness už dávno vydobyly své stěžejní místo, a to hlavně pro jejich zaručeně dobré výsledky. Thajská masáž se na rozdíl od klasických masáží věnuje celému tělu a její snahou je přinést fyzické, ale i psychické uvolnění. Protlačováním a protahováním vybraných energetických drah a center, tlakových akupresurních bodů se docílí odstranění blokád, uvolnění kloubů, šlach, svalů. Thajské masáže jsou jedinečnou terapií na odstranění důsledků dlouhodobého stresu. Posilují nervovou soustavu a celkově detoxikují organismus. To vše za předpokladu, že se svěříte do rukou opravdového odborníka. Sázkou na jistotu jsou např. centra Sabai (Praha, Brno, Resort Svatá Kateřina), kde masáže provádějí odborně vyškolené masérky z Thajska a můžete si vybrat z řady různých programů. Jako zajímavou novinku nabízí Sabai např. revitalizační masáž Forever Young cíleně zaměřenou na věkovou kategorii 55+. Oproti tradiční thajské masáži je šetrnější, bez výrazných rotačních a protahovacích pohybů a propojuje masáž šíje, zad, dekoltu a ramen s relaxační atistresovou masáží obličeje a dekoltu přípravky anti-age.

Čokoládová masáž

Luxus a báječná relaxace. Podobné pocity budete nejspíš mít, když vyzkoušíte čokoládovou masáž. Výjimečné vlastnosti čokolády byly známy již před dvěma tisíci lety. Lidé ji používali jako zdroj dobré nálady a prostředek k omlazení pokožky. Čokoládová masáž je vhodná hlavně pro ženy, které trápí celulitida či strie a jiné nerovnosti pokožky, které účinně vyhlazuje. Neopomenutelný přínos masáže je také detoxikace celého těla, zlepšení nálady či antistresové působení způsobené uvolňováním endorfinu a serotoninu. Hořčík obsažený v čokoládě ovlivňuje bolesti hlavy, soustředění, správnou činnost nervů a flavonoidy (anti­oxidační látky obsažené v čokoládě) zpevňují a regenerují cévy, čímž omezují vznik srdečních onemocnění.
Horké čokoládové masáže se většinou provádějí na celém těle, kromě obličeje, prsou, dlaní, prstů a chodidel. Po masáži přichází na řadu ještě čokoládový zábal pro intenzivní vstřebání výživných látek do pokožky. Pro podpoření účinků masáže se mnohde podává i šálek horké čokolády.

Medová masáž

Detoxikační masáž medem účinně pomůže zvládnout stres, řadu chronických chorob, zmírnit zdravotní důsledky opotřebování věkem, pomůže rovněž při jarních očistných kůrách atd. Med vám masérka aplikuje na pokožku zad a jeho působením se začnou z těla odstraňovat toxiny, které posléze „vyplavou“ na povrch kůže (budou zcela zřetelně rozpoznatelné od medu). Při této masáži působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus. Přes reflexní zóny zad stimuluje medová masáž činnost orgánů těla a může se tak podílet i na jejich vyléčení. Po masáži se můžete cítit unaveně, na těle se může objevit i vyrážka, může se vám točit hlava, může vám být nevolno. Jak silné budou tyto reakce, to závisí na tom, jak moc bylo tělo před masáží zaneseno toxiny. Medová masáž vhodně působí proti celé řadě civilizačních nemocí (např. deprese, nespavost, nervové choroby), ale třeba i při potížích jako jsou žaludeční a střevní choroby, při potížích krevního oběhu, při onemocnění střev a pokožky, při gynekologických potížích, zánětech močových cest atd.

Zdraví

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama