Velikost textu: AAA

Reklama

Východní medicína – úspěšná medicína

18.11.2009

Východní medicína má k nemocem a jejich léčbě zcela jiný přístup než ta klasická. Pracuje se schopnostmi celého těla, které má přirozený sklon k uzdravování, k hojení.  V popisu přístupů východní medicíny se objevují slova jako čakry, meridiány, energetické dráhy a tak dále.  Ač je to pro nás často medicína exotická, nová, je prověřená tisíciletími – a úspěšná. Začátkem změny v našem rezervovaném přístupu bychom jí mohli dát šanci alespoň v tom, že se dozvíme pár základních informací…

Znáte slovo čakry?

Čakry jsou energetická a informační centra v lidském těle. Mají vliv na všechny tělesné funkce, zdraví organismu, psychickou stabilitu – tedy na celkovou fyzickou i psychickou kondici. Jsou to vlastně jakési energetické víry. Když jsou v rovnováze – jsme zdraví a vyrovnaní. Pokud jsou nevyvážené či zablokované-dostaví se potíže.

Od citových po tělesné a naopak

Nejdůležitějších je sedm čaker napojených na energetickou dráhu procházející podél páteře. Každé přísluší jedna z barev – a není to náhoda. Schválně se jednou, příležitostně, pozorujte: v určitém rozpoložení si vybíráte věci stejné barvy. Oblečení, ale třeba také doplňky či ubrus. A při nákupu zakoupíte v ten den několik věcí v barvě, která vám s několikadenním odstupem přijde nepochopitelná…

 • 1. čakra – leží v bázi páteře, v rozkroku
  – souvisí s tělesnými potřebami a základním přežitím – její barva je červená
 • 2. čakra – leží v podbřišku
  – souvisí se vztahovými záležitostmi – barva oranžová
 • 3. čakra – leží v oblasti solar plexu
  – souvisí s egem a osobní sílou – její barva je žlutá
 • 4. čakra – leží v oblasti hrudníku
  – je spojena s odpuštěním, soucitem, bezpodmínečnou láskou – její barva je růžová a světle zelená
 • 5. čakra – leží v oblasti krku
  – je spojena s tvořivostí, komunikací, sebevyjádřením – její barva je modrá
 • 6. čakra – nachází se mezi obočím („třetí oko“)
  – souvisí s intuicí, citlivostí barva fialová
 • 7. čakra – leží na temenu hlavy
  – spojuje nás s naší duší –bílá či lehce fialová 

Znáte slovo meridiány?

Meridiány jsou energetické dráhy v těle, které odpovídají za tok energie Ki. Existuje 12 hlavních meridiánů, které odpovídají za stálý průtok Ki a krve k orgánům a k povrchu těla.

Mají vliv na fyzickou tak i psychickou kondici. Pokud je tok energie v meridiánech v rovnováze, cítíme se také my v rovnováze a harmonii.
Meridiány proudí celým tělem – na přední straně těla (meridiány JIN) mají směr od chodidel – přes nohy, hrudník až ke konečkům prstů na rukách (po ruce běží po vnitřní straně).

Na zadní straně těla (meridiány JANG) začínají na hlavě (v obličeji), proudí přes záda buď opět ke konečkům prstů, ale po loketní straně paže, nebo proudí přes záda, po zadní straně nohou až ke konečkům prstů na nohách.      


 

 

 

Zdraví

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama