Velikost textu: AAA

Reklama

tipy 55+

20.9.2010

Cestujte s Quality Tours!

Netěší vás, že slunce ubývá a dny budou stále více šedé? Toužíte po příjemném teple? A jste generace 55+? Pak jste ideálními adepty pro cesty s cestovní kanceláří Kavaliero Viajes S.A., zastoupenou v ČR cestovní agenturou Quality Tours s.r.o. Její zájezdy jsou na splnění cestovatelských snů 55+ zaměřeny.

více >>

Tipy 55+

3.9.2010

Dubské Švýcarsko na starých mapách

Dubské Švýcarsko je zapomenutý název pro oblast Sudet. Název z map a průvodců zcela zmizel v roce 1961 - snad proto, že připomínal německou minulost regionu. Jižní hranice Dubského Švýcarska ( později také Polomené hory, Dubské skály atd.) začínají už 30 km od Prahy.

více >>

tipy 55+

5.8.2010

Poznejte barokní skvost - Kuks

Hospitální budova Kuks patří ke klenotům barokní architektury u nás. Ambiciózní hrabě Špork ji svého času stavěl jako lázeňskou budovu, později sloužila jako špitál. Dnes tu můžete navštívit řadu kulturních akcí. V létě třeba výstavu miniatur malíře Jindřicha Ulricha.

více >>

TIPY 55+

1.3.2010

Dovolená bez nudy

Demografové vysvětlují, že podíl lidí starších 64 let na celkové populaci v dlouhodobém měřítku poroste. Dnešní senior je ale jiný než dříve. Je aktivní, náročnější. Zajímá se o nové věci. Jedním z objektů jeho zájmu je například cestování. Cenným průvodcem v tomto směru mu může být agentura CzechTourism.

více >>

Tipy 55+

11.2.2010

Za novými zážitky

Klub REMEDIUM sídlí na Praze 3 a pořádá řadu akcí speciálně pro seniory. Ať už jde o jazykové kurzy, kurzy tance, přednášky, nebo také výlety či dovolené. Možná vás některý z následujících tipů zaujme a vypravíte se za zajímavými zážitky.

více >>

TIPY 55+

13.1.2010

Kde bakšiš potěší a kde urazí?

Dýško, tringelt, bakšiš, všimné. Všechna slova vyjadřují totéž – nepovinnou odměnu tomu, kdo pro nás něco udělal – číšníkovi, pošťačce, někdy paní pokladní, elektrikáři. Nebo pokojské či mladíkovi, co nám pomohl s kufrem až ke dveřím hotelového pokoje. A právě v cizích zemích můžeme často způsobit trapas, jelikož neznámé místní zvyklosti. Proto vám přinášíme pár informací, které vám pomohou trapné chvíle minimalizovat, či zcela obejít…

více >>

Tipy 55+

18.11.2009

Předvánoční Drážďany – kultura, nákupy, štola, ale také svařáček

Zkuste pojmout Drážďany netradičně – jenom jako výlet. Domluvte se s kamarádkami, zapomeňte na „kaufy“ (což bude při pohledu na nabídku obuvi obzvláště těžké) a těšte se na procházku volným krokem, byť možná uprostřed davu. Protože před Vánoci nebudete mít tento nápad pouze vy…

více >>

Tipy 55+

18.11.2009

Na Štrbském Plesu bude levněji než vloni

Pokud se ve vás snoubí touha po dobré lyžování s nostalgii, nejlepší bude navštívit zimní Vysoké Tatry. Na Štrbském Plesu je letos v provozu nová šestimístní lanovka, která bude sloužit zejména lyžařům sjezdovky Furkota. Ta si křest odbyla teprve vloni, tudíž by nebylo zřejmě špatné si ji vyzkoušet.

více >>

Cestování

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama