Velikost textu: AAA

Reklama

Na co máte nárok

7.1.2010

Na co mají čeští důchodci nárok?

Užitečných informací, které mohou důchodcům i žadatelům o důchod pomoci orientovat se v husté spleti toho, na co mají nárok, není nikdy dost. Zdeněk Pernes, předseda Rady seniorů ČR přehledně vyjmenovává dávky, které český sociální systém starobním důchodcům nabízí.

více >>

Na co máte nárok

18.11.2009

Možná máte nárok na příspěvek na bydlení

Co se vlastně ukrývá pod pojmem „příspěvek na bydlení“? Je to peněžitá, nároková dávka státní sociální podpory, náležející v závislosti na výši příjmu rodiny, která je poskytována k hrazení nákladů na bydlení u rodin s nízkými příjmy.

více >>

Na co máte nárok

18.11.2009

Kdy a jak žádat o příspěvek na bydlení

Přinášíme vám přehledný a snad i srozumitelný „návod“, který by vám měl pomoci při orientaci, jak a kdy žádat o příspěvek na bydlení.

více >>

Na co máte nárok

18.11.2009

Důležité otázky a užitečné odpovědi v souvislosti s vašim bydlením

Není nad konkrétní příklady. V následujících otázkách možná najdete takovou, která vystihuje i vaši situaci a odpověď vám usnadní další postup při žádosti o to, na co máte nárok nebo vám pomohou vyřešit problém, v němž nemáte jasno.

více >>

Na co máte nárok

18.11.2009

Od ledna se zvýší zvláštní příspěvek k důchodu

Od ledna 2010 se zvýší takzvaný zvláštní příspěvek k důchodu. Zvláštní příspěvek k důchodu byl zaveden v roce 2005. Příspěvek je kompenzací za zrušení nebo omezování do té doby poskytovaných zvýhodnění účastníků odboje a osob účastných rehabilitace v oblasti dopravy (slevy z jízdného), telefonních služeb a lázeňských a rekreačních pobytů.

více >>

Na co máte nárok

18.11.2009

Pilíře důchodového systému

Základní důchodové pojištění a zvýšení důchodu pro bezmocnost tvoří spolu s nemocenským pojištěním součást sociálního zabezpečení ve smyslu zákona č.582/1991 Sb., o organizaci a provádění sociálního zabezpečení ve znění pozdějších předpisů.

více >>

Peníze

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama