Velikost textu: AAA

Reklama

duše

7.5.2010

Poruchy chování ve stáří

Poruchy chování ve stáří jsou závažným souborem chorobných příznaků, které zásadně zhoršují kvalitu života seniora i jeho blízkých. Tyto závažné změny v psychice a jednání jsou často mylně pokládány za běžnou normu chování provázející stárnutí. Jde o omyl, který vede k zanedbání léčby a tím zvýšení utrpení nemocného.

více >>

duše

25.5.2010

Jak zaplašit samotu

Samota má spoustu podob. Může být dobrovolná, vynucená, občas po ní z celého srdce toužíme a stejně se nám nedostane. Jiný člověk naopak v samotě žije a rád by svůj stav změnil. Pravdu má britský spisovatel John Osborne, který tvrdí: „Každý jsme ve vesmíru sám. Nějak si z toho musíme pomoci.“

více >>

Duše

26.1.2010

Zdravě i se schizofrenií

Schizofrenie není jen duševním onemocněním, ale negativně ovlivňuje i tělesné zdraví a celkový životní styl nemocného. Proto již několik let úspěšně funguje v řadě zemí, včetně České republiky, Program pro dobré zdraví, který vede pacienty ke zdravému životnímu stylu.

více >>

DUŠE

11.1.2010

Jak se vyrovnat se smutkem

Veškerý náš čas na Zemi směřuje ke smrti. Jak to formuloval filozof a teolog mistr Eckhart: „Co se dotkne času, je časové a smrtelné.“ Přinášíme zpověď tří z těch, kteří se museli vyrovnávat se smrtí životních partnerů. S momentem, kdy se z nich stali vdovy a vdovci.

více >>

Duše

23.12.2009

Nenechat se srazit na kolena

„Mám pocit, že pro komunikaci s lidmi nemám nadání. Přestože se snažím. I v práci jsem byla spíše sama, můj partnerský vztah skončil před mnoha lety, děti nemám. Chtěla bych mít přátele, nechci být osamělá. Mám vůbec šanci v důchodovém věku ještě něco změnit?“

více >>

Duše

9.12.2009

A zase ta Sally

Je mi 54 let a jsem vyčerpaná výbuchy vzteku manžela, se kterým jsme spolu již třicet let. Nyní, když je v důchodu a děti jsou již samostatné, stala jsem se já sama jediným hromosvodem jeho výbuchů hněvu a nespokojenosti. Nevím si rady. (Marta, Brno)

více >>

Duše

18.11.2009

Každá situace přebolí

Je mi 56 let, loni ode mě po 32 letech společného života odešel manžel. Trápím se, nedokážu to přijmout. Co udělat, aby má samota nebyla tak zoufale smutná? (Jana, Kroměříž)

více >>

Duše

18.11.2009

Přítel je mladší než můj syn!

Je mi 55 let a zamilovala jsem se. Přítel je ale více než o dvacet let mladší. Je vrstevníkem mého syna. Jsem nejistá. Má takový vztah vůbec smysl? (Martina, Praha)

více >>

Duše

18.11.2009

Nestát se obětí manipulace…

Roky jsem se těšila, až se můj jediný syn ožení a budu mít vnoučata. Snacha však synovi zakazuje, aby mě navštěvoval. Vnoučata téměř nevídám. Všichni známí přitom říkají, jak je snacha příjemná a milá. Mám chybu hledat v sobě? (Tereza, Kostelec nad Orlicí)

více >>

Zdraví

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama