Velikost textu: AAA

Reklama

za kulturou

11.2.2011

Novinky Divadla Bez zábradlí

Zveme vás hned na několik novinek, které pro vás připravilo pražské divadlo Bez zábradlí.. 16. února – Premiéra inscenace KSICHT, 17. února – Oslava 80. narozenin JIŘINY JIRÁSKOVÉ, 27. února – Pražská premiéra rodinného muzikálu GAME BOY.

více >>

za kulturou

17.1.2011

Jiří Schelinger – 60

Koncert k nedožitým 60. narozeninám Jiřího Schelingera se uskuteční 7. března v pražském klubu Retro Music Hall. Ve stejný den odpoledne odhalí v Čestmírově ulici v Nuslích na domě, v němž populární zpěvák vyrůstal, jeho pamětní desku.

více >>

za kulturou

14.1.2011

Divadelní premiéry pro jaro 2011

Národní divadlo připravilo už prosinci dvě novinky, v lednu následuje celá řada premiér v ostatních divadlech. Za zhlédnutí určitě stojí nové představení Našich furiantů v Divadle v Dlouhé. A příjemným překvapením se může stát novinka Ypsilonky, autorská hra Deadline, kterou nastudoval režisér Braňo Holička v hlavní roli s Tomášem Klusem.

více >>

za kulturou

10.8.2010

Britové na Shakespearovských slavnostech

S komediemi Merry Wives of Windsor a As You Like It vystoupí letos na Letních shakespearovských slavnostech soubor GB Theatre Company. Nově založená společnost vystoupí v České republice poprvé. Část herců už se na festivalu objevila loni. a (tehdy ještě pod hlavičkou British Shakespeare Company) tu uvedla dvě zdařilé inscenace: zatleskat jim tehdy na Pražský hrad přišel i vážený shakespearovský herec Ben Kingsley.

více >>

za kulturou

20.7.2010

Komedie omylů naposledy!

Nejvyšší purkrabství Pražského hradu přivítá od úterý 20.7. do středy 28.7. 2010 jeden z mnoha pokladů Shakespearovy tvorby - Komedii omylů. Fraška o záměně dvou sourozeneckých dvojic má letos v podmanivém prostředí scény Pražského hradu svou derniéru. Využijte proto poslední šanci!

více >>

za kulturou

10.7.2010

Tragický příběh na plátně

Jde o příběh plný emocí, který poukazuje na to, jak zdánlivé maličkosti mohou změnit chod dějin a způsobit tragédii. Natáčení filmu by režisérky Alice Nellis by mělo probíhat ve fázích do konce roku, premiéra je plánována na 10. června 2011.

více >>

za kulturou

8.7.2010

Skvělá komedie se vrací!

Jak uvádí mluvčí slavností Magdalena Bičíková, loňský divácký hit s Bolkem Polívkou a Simonou Stašovou je na Malé straně naplánován na jednadvacet večerů. Ve druhé polovině srpna bude hra šestkrát uvedena i na první scéně festivalu na Pražském hradě. „Společně s nově nastudovaným Jindřichem IV. patří i letos Paničky k nežádanějším titulům a hezké počasí zájem o vstupenky ještě zvyšuje – i proto všem zájemcům radíme lístky zakoupit co nejdřív,“ uvedla Bičíková.

více >>

Za kulturou

8.3.2010

Hudba, která pomáhá

Hudba často pomáhá dobré věci – v nejlepším případě je v její moci i léčit. Stejné je to v případě benefičního koncertu, který 28. března 2010 od 19.30 uvede v pražském Rudolfinu pod vedením dirigenta a hudebního skladatele Varhana Orchestroviče Bauera Okamžitý filmový orchestr.

více >>

ZA KULTUROU

1.3.2010

Vaše Dana Medřická – opět pro vás

Obdivuhodná herečka, která pro většinu diváků zcela právem patří do kategorie „nezapomenutelná“. Okouzlující dáma s typickým jemným úsměvem, především ale máma, na kterou v knize Vaše Dana Medřická vzpomíná její syn Václav Vydra.

více >>

Za kulturou

7.12.2009

Musíme si pomáhat

Ve zcela novém kabátě ožívá na jevišti Divadla Na Jezerce příběh o tom, jak si Češi umějí pomáhat. Autor scénáře známého filmu Musíme si pomáhat Petr Jarchovský zpracoval text do divadelní podoby speciálně pro toto divadlo a režie se ujal spoluautor textu Jan Hřebejk.

více >>

Za kulturou

18.11.2009

Divadlo bude!

Divadelní soubor klubu Remedium má deset členů. A dohromady je jim 736 let! Divadlo začaly členky klubu hrát před pěti lety. V ženské sestavě, protože pánové nebyli k mání. Nakonec se díky inzerátu v televizi podařilo nalákat dva muže, ale v závěru zůstal jen samotný a tudíž obletovaný pan Zdeněk Císař. Funguje jako majordomus – „muž pro všechno“. Tahá kulisy, zavírá i otevírá oponu a harmonizuje, tedy doplňuje, ženský potenciál divadelních zkoušek svým mužským šarmem.

více >>

Za kulturou

18.11.2009

Jazz omlazuje

Jazz Dock je nová jazzová scéna v Praze. Vkusně a nezvykle řešený stánek hudby najdete na smíchovské náplavce Janáčkova nábřeží. Nabízí svému publiku tuzemský i zahraniční špičkový jazz a blues.

více >>

Za kulturou

Kam za kulturou - POZVÁNKY

Následující řádky můžete zúročit jako tipy na příjemně strávené chvíle. Pozvánky, které budou obsahovat, vás totiž zavedou na akce, z nichž si určitě nějakou vyberete: od rockového koncertu pro věčně mladé až po výstavy pro věčně zvědavé. A pokud budete mít vlastní tip, budeme rádi, když nám ho zašlete na adresu tipy@padesatpetplus.cz

více >>

Tipy & akce

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama