Velikost textu: AAA

Reklama

poradna

10.6.2010

K čemu slouží elektronická zdravotní knížka II

Přinášíme vám druhou, závěrečnou část odpovědí MUDr. Pavla Hronka na vaše dotazy týkající se elektronických zdravotních knížek. Určitě vám pomohou při rozhodování, zda si je budete chtít pořídit, nebo zda zůstanete u dosavadního způsobu vedení lékařské dokumentace o vašem zdravotním stavu.

více >>

poradna

4.6.2010

K čemu slouží elektronická zdravotní knížka I

Systém Elektronických zdravotních knížek vznikl v ČR před osmi lety. Dnes jej využívá přes 1 700 000 klientů, třetina lékařů a polovina nemocnic v ČR. Chcete-li znát názor spoluautora projektu na výhody knížky, v níž si sice nebudete listovat cestou do práce, ale která vám může zachránit život, čtěte následující řádky.

více >>

Poradna

30.12.2009

Dítě se nám nevyvedlo...

V životě asi není nic těžšího. Můžeme před problémy stokrát zavírat oči, pokoušet se pravý důvod potíží jinak pojmenovat. Nic se tím ale neřeší. Děti ve vězení, na drogách, v podvodech... Kolotoče jejich životních příběhů se točí šílenou rychlostí. Bolest rodičů má většinou úplně stejné parametry.

více >>

Poradna

23.12.2009

Pro pacienty s osteoporózou

Osteoporóza – nepříjemné onemocnění, pro které je typické ubývání kostní hmoty, trápí mnoho žen v období menopauzy. Dosavadní léčba, při níž pacientky musely užívat tablety, pro ně mnohdy znamenala různé potíže.

více >>

Poradna

11.12.2009

Můj zázračný lektvar

Malířka, herečka a moderátorka Iva Hüttnerová s oblibou hledá inspiraci v starých časech. Pátrá na půdách a v antikvariátech, čte staré kalendáře pro dámy a pokud už v nich nenajde konkrétní nápad, s chutí se nechá alespoň unést krásou dobového slova. Své rady shromažďuje i v knihách. Naposledy vydala Za domácím štěstím. Kniha je roztomilá a praktická. Najít v ní můžete mimo jiné i recept proti chřipce.

více >>

Poradna

2.12.2009

Paciente, znáš svá práva?

Pokud udeří nemoc, přijdou bolesti, zaskočí nás úraz, přestáváme reptat a s důvěrou se svěříme do rukou lékařů. Respektujeme je, jejich rozhodnutím v té chvíli věříme. Nic jiného nám mnohdy ani nezbývá. Slepá odevzdanost ale rozhodně není na místě. Někteří lékaři, zvlášť ti s praxí na západ od nás, aktivní účast a soudný pohled na vlastní léčbu od pacienta dokonce očekávají: Nikdo nás přece nezná lépe, než my sami!

více >>

Poradna

18.11.2009

Poraďte mi, doktore, jak zvládnout klimaktérium

Na vaše otázky kolem kritického věku žen, který přináší sebou klimaktérium,neboli menopauza, čili přechod, odpovídá MUDr. Ivan Ročárek, gynekolog z pražské kliniky MEDA (www.meda-gynekologie.cz).

více >>

Poradna

18.11.2009

Aby vlasy nepadaly...

Menopauza, drastické diety, stres, kojení či dědičné dispozice. I tyto faktory mohou u žen způsobit vypadávání vlasů. Jaký úbytek vlasů je normální a kdy bychom už měly vyhledat odbornou pomoc?

více >>

Poradna

18.11.2009

Nepostradatelné kompenzační pomůcky

Znáte ten pocit, když prsty po ránu ne a ne zapnout knoflík? S přibývajícími léty pociťujeme postupné ubývání sil. Dříve běžné úkony se stávají pořád těžšími, a bez pomoci druhých jsou nakonec nezvladatelné.

více >>

Zdraví

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama