Velikost textu: AAA

Reklama

zahrada

26.5.2010

Asijská zelenina v české zahradě II

Milujete asijskou kuchyni? Lehkou, chutnou a přitom nenáročnou na přípravu. Pak pro vás máme tip, jak si vypěstovat na vlastní zahrádce zeleniny, které vaší domácí „číně“ dodá tu správnou chuť.

více >>

zahrada

24.5.2010

Bylinky si pěstujte doma

Není nad čerstvé bylinky v kuchyni. Vůni i příjemné aroma máte hned kdykoliv po ruce. Čerstvé bylinky mají lepší chuť i vůni než sušené, ocení vás nejen gurmáni. Navíc květináč, který se zelená po celý rok, zapůsobí doma v kuchyni i jako zajímavá dekorace.

více >>

zahrada

7.5.2010

Asijská zelenina v české zahradě I

Milujete asijskou kuchyni? Lehkou, chutnou a přitom nenáročnou na přípravu? Pak pro vás máme tip, jak si vypěstovat na vlastní zahrádce zeleninu, která vaší domácí „číně“ dodá tu správnou chuť. Dnes přinášíme první nabídku – a vy už začněte uvažovat, kde vyhradit místo v zahrádce pro exotickou novinku.…

více >>

ZAHRADA

22.2.2010

Přírodní hnojiva

Každá rostlina potřebuje ke svému zdárnému vývoji hnojivo. Pokud nechcete svoji zahradu zatěžovat hnojivy umělými, můžete si připravit vlastní elixíry zdraví z přírodních látek. Dobrým základem pro půdu je kompost a uzrálý hnůj. Obojí však působí dlouhodobě a květiny i zeleninu je nutné přihnojovat i během sezóny.

více >>

ZAHRADA

17.1.2010

Skleník pro vaši úrodu

Pěstujete zeleninu nebo si sami předpěstováváte sadbu květin? V tom případě určitě oceníte skleník. Počítejte s investicí kolem 10 000 Kč, ale zvláště na jaře vám rostliny porostou doslova před očima. A některé, jako například papriky, v našich přírodních podmínkách bez skleníku sotva dokážete vypěstovat. Jak tedy začít?

více >>

Zahrada

18.12.2009

Máte raději vánoční hvězdu či vánoční kaktus?

Vánoční jsou stromky, dárky, cukroví, ale také hvězda a kaktus. Možná máte raději hvězdu, možná upřednostňujete kaktus. Jisté je, že obě kytky zejména v kvetoucí fázi přinášejí radost a signál – svátky jsou tady…

více >>

Zahrada

18.11.2009

Zahrada v zimě odpočívá, ale nespí

Vaše zahrada byla po létě možná více unavena než vy a tak si docela ráda odpočine. Zdánlivě. Procesy v ní probíhají, byť volným okem pozorovatelné nejsou. A ty procesy jsou o to užitečnější, o co citlivěji jste zahradu na zimní spánek připravili…

více >>

Zahrada

18.11.2009

Zimní zahrada – luxus a pohoda

Zimní zahrady se začaly stavět od poloviny sedmnáctého století, kdy se jim říkalo oranžérie, protože byly určeny především pro celoroční pěstování pomerančovníků. Nejdříve to byly zděné budovy s velkými okny, ve kterých se v zimě přitápělo. Pěstování citrusů byla velice nákladná investice, kterou si tehdy mohl dovolit pouze panovník a vysoká šlechta. Právě proto se staly zimní zahrady symbolem blahobytu a i dnes patří k nadstandardu, jsou poměrně drahé a také architektonicky často náročné.

více >>

Bydlení

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama