Velikost textu: AAA

Reklama

Vzdělávání

2.2.2010

Univerzity třetího věku stále v centru zájmu

Zájem o studium na Univerzitách třetího věku je stále ohromný. Což dokazuje, že studenti-senioři si možnosti dalšího vzdělávání dovedou vážit. Potvrzují to i slova koordinátorů tří univerzit, které jsme k danému tématu oslovili a položili jim tři stejné otázky.

více >>

Vzdělávání

2.12.2009

Znovu chodit do školy

Mnozí jsou rádi, že ukončili studium a další vzdělávání je nezajímá. Jiní lidé ale přijali jako fakt, že je podstatné rozvíjet stále svou osobnost, chodit do školy v každém věku. Můžete využít koncepce tzv. „celoživotního vzdělávání“. Přístupné je i studentům – seniorům, protože právě jim Univerzity třetího věku nabízejí možnost seznámit se s nejnovějšími poznatky vědy na univerzitní úrovni. O důležitosti dalšího vzdělávání seniorů je následující rozhovor s děkanem Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně profesorem Ladislavem Rabušicem.

více >>

Vzdělávání

18.11.2009

Péťo, pusť mě k počítači

Každý z nás si pamatuje, hlavně ti starší, jak bylo obtížné přejít z psacího stroje na počítač. Po krátkém vzdorování (způsobeném, co si budeme povídat, hlavně pohodlností a zvykem) však všichni ocenili nekonečné možnosti někdejšího nepřítele. Úplně nový rozměr dostaly počítače díky internetu.

více >>

Vzdělávání

18.11.2009

Dejte mozku zabrat – odvděčí se vám!

Konečně jste dosáhli věku, kdy se může učit co chcete, kdy chcete, jak chcete a s kým chcete! Jde jen o to – abyste chtěli. Možností je hodně a pořád jich přibývá – chcete na univerzitu třetího věku? Či raději na počítačový kurz pár ulic od vašeho domova? Nebo upřednostníte jazykový kurs korespodenční formou? Všechno je možné. A my vás o těchto i dalších možnostech budeme pravidelně informovat.

více >>

Vzdělávání

Myšlenky s velkým M

Také se vám to zřejmě stalo – přečetli jste si větu, která vlastně potvrdila, to, co jste si mysleli, ale nedokázali to zformulovat. Nebo větu, která vás nenapadla, ale po jejím přečtení vám bylo leccos jasnější, srozumitelnější. Proto vám v následujících řádcích nabízíme výroky O vzdělání, které by neměly zapadat prachem…

více >>

Fit mozek

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama