Velikost textu: AAA

Reklama

vztahy

17.1.2011

Jak na „virus rozmrzelosti“

Pokud vám občas připadá, že ten mrzout vedle vás už nemá vůbec nic společného s tím okouzlujícím a vtipným mužem, kterého jste si před léty brala, nepropadejte zoufalství. Naučte se s tím žít! Připravili jsme pro vás pár tipů, které nám ještě před nedávnem, krátce před svou smrtí, dal renomovaný odborník na partnerské vztahy MUDr. Miroslav Plzák

více >>

vztahy

1.11.2010

Jeden za všechny

V rodinách se skrývají nejrůznější příběhy. Pátrali jsme tentokrát po takových, kde hlavním jmenovatelem je láska. Hledali jsme rodiny, které se mají úplně obyčejně rády. Vzájemně se podporují, prožívají spolu dobré i zlé a hlavně – zvládnou společně třeba i podnikat.

více >>

vztahy

17.6.2010

Lásku lze udržet i ve stáří

„Stárla jako rozkvétající růže, šířící omamnou vůni,“ popisovali básníci životní styl jedné z osudových žen francouzské společnosti 17. století, Ninon de Lenclos. Zemřela v devadesáti, obklopena ctiteli, milenci a také respektem a láskou. Zralé ženy kdysi požívaly vážnost. Ženy pod pětatřicet byly tehdy považovány za rozkošná, leč nezralá kuřátka se zanedbatelným společenským vlivem.

více >>

vztahy

26.5.2010

To je moje kamarádka

Poznaly se jako manekýny. Vyhlášené krasavice, které u nás předváděly módu pro tehdejší ÚBOK – Ústav bytové a oděvní kultury. Před Martou Pospíchalovou, Natálií Kšajtovou a Hankou Packertovou byli chlapi schopni zakleknout na ulici a vyjádřit jim obdiv. V dobách, kdy se krása ctila a muži byli gentlemani. Dost se od té doby změnilo. Přátelství těch tří holek ale ani v nejmenším. Sedí na ně citát německého filozofa Anselma Gruna: „Opravdová přítelkyně má schopnost vprostřed noci zažehnout světlo.“

více >>

Vztahy

27.1.2010

Matky a dcery

Neboli herečky Miluše Šplechtová a Kristýna Hrušínská, vydavatelka Taťjana Fialová a designérka Veronika Weiglová Gilbertová a galeristky Jaroslava Volejníková a Markéta Podhůrská. Jsou si v životě nejblíže, přesto k sobě čas od času obtížně nacházejí cestu.

více >>

Vztahy

18.11.2009

Jak se stát milovanou tchyní

Tchyně jsou hned po blondýnách nejčastějším zdrojem vtipů. Většinou v nich figurují jako osoby s minimem životní laskavosti. Jeden oblíbený bar přitom nese název „Milá tchyně“. Na druhé straně se internetová diskuse s ohromnou denní návštěvností jmenuje Spolek utrápených snach.

více >>

Vztahy

18.11.2009

Láska na celý život existuje!

Každé druhé manželství v naší zemi se rozpadá. Je to nepříznivá zpráva, neradostný trend. Vydali jsme se opačným směrem a hledali páry, jejichž vztah pevně drží už po desetiletí. Manželé Špačkovi, Gondíkovi a Rybáčkovi nás přesvědčili o tom, že manželství má stále ještě šanci. A má-li snad někdo pochybnost, věřte, že láska existuje!

více >>

Vztahy

18.11.2009

Mám dítě na druhém konci světa

MUDr. Maru Zeman je čerstvá šedesátnice. Češka, která před desítkami let emigrovala do Holandska. S dvěma malými dcerami a bez muže. Dnes žijí všechny tři v různých částech světa. Dělí je tisíce kilometrů. Nezdá se však, že by u nich něco bylo nastavené špatně. Jaké to vlastně je, mít dítě na druhém konci světa?

více >>

Lidé a názory

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama