Velikost textu: AAA

Reklama

tělo

8.2.2011

Mýty o mrtvici

Cévní mozková příhoda (CMP) postihuje každý rok asi 30 až 50 tisíc lidí. Je třetí nejčastější příčinou úmrtí v České republice. Velká část pacientů, kteří přežijí, zůstávají následkem tohoto onemocnění celoživotně postižení. Ne vše, co se o ní říká, je však pravda.

více >>

tělo

31.1.2011

Jaký je váš skutečný věk?

Je stárnutí vyhnutelné nebo osudné? Proč někteří z nás stárnou pomaleji než ostatní? Proč někteří z nás onemocní zhoubným nádorem, srdečním onemocněním nebo cukrovkou v mladém věku, zatímco jiní žijí ve zdraví celé století? Máme v sobě limit, jak dlouho budeme žít, nebo je to jen náhoda a osud? Jakou roli v délce života hraje náš životní styl a dieta? Můžeme změnit naši budoucnost?

více >>

tělo

14.1.2011

Krása z přírody pro rok 2011

Chceme být co nejhezčí, to je samozřejmé! K nezbytným atributům kultivované současné ženy patří upravený obličej, hezká pleť i vlasy, ale i perfektní držení těla a samozřejmě pohoda, vyrovnanost a vnitřní harmonie. Nabízím vám pár svých tipů pro krásu z přírody.

více >>

tělo

15.12.2010

Myslete na rakovinu tlustého střeva včas!

Prevence není bolestivá a může Vám zachránit život. Bohužel právě čeští muži zabírají nezáviděníhodné první místo v celoevropském žebříčku zaznamenávajícím výskyt rakoviny tlustého střeva a konečníku. Počet zhoubných nádorů ve střevech se navíc stále zvyšuje, ani české ženy na tom nejsou nejlépe. Příčina vězí v hektickém životním stylu, nadváze, nezdravé stravě. Před pravidelným pohybem dává mnoho lidí přednost posezení v hospodě. Ovšem ani starší lidé vyznávající zdravý životní styl nemají vyhráno – mohou se stát obětí vrozené indispozice.

více >>

tělo

1.11.2010

Vitamíny a minerály na míru

Podzim a zima jsou přesně tím obdobím, kdy většina z nás zamíří do lékárny pro „nějaké“ vitaminy. Jenže který přípravek si vybrat, když nabídka je tak široká? Pokud sáhnete po značce Spektrum od společnosti Walmark ČR, neuděláte chybu. Můžete si vybrat přípravek přímo pro vás.

více >>

tělo

12.8.2010

Věnujte pozornost sama sobě Lactacyd – spojenec v péči o zdraví

Ženské tělo vyžaduje pravidelnou a především komfortní péči. Nejrůznější faktory, jako například těhotenství, šestinedělí, menstruační cyklus nebo později klimakterium mohou ženám působit různé potíže. Je dobré mít nejen pro ten čas kvalitní tipy pro intimní hygienu. Vyzkoušejte Lactacyd. V péči o zdraví je to skvělý spojenec.

více >>

tělo

19.7.2010

Zázrak jménem Exilis

Nejen ve věku 55+ řadu z nás trápí změny postavy, potíže s kilogramy navíc. Hledáme pomoc, kde se dá, ale možná je docela nasnadě. Vyzkoušejte malé zázraky, které si s vaší postavou hravě poradí. Podívejte se kolem sebe a možná objevíte „exilis“!

více >>

tělo

15.7.2010

Cukrovka, změřte svá rizika!

Diabetická asociace České republiky představila už druhý ročník veřejných bezplatných měření hladiny cukru a cholesterolu v krvi pod názvem „Cukrovka, změřte si svá rizika!“ Letos přibyla nově i možnost měření tlaku. O akci byl všude obrovský zájem. Na mnoha místech se stály fronty.

více >>

tělo

14.7.2010

Víme, jak na klíšťata!

Klíšťat v přírodě s teplými dny přibývá, stejně jako zaručených rad, jak s nimi co nejlépe „zatočit“ (mimochodem, pravě před tímto způsobem odstranění klíštěte odborníci důrazně varují). Rozměry nepatrný parazit totiž může být zdrojem velkých a pro zdraví člověka zásadních problémů.

více >>

tělo

12.7.2010

Včasný zásah dává naději na život! AED – je možná šance

Dbát o zdraví zákazníků se stává světovým trendem. V naší republice se k němu přihlásili třeba v Nákupním a zábavním centru Olympia Brno. Zakoupili dvě moderní zdravotnická zařízení AED (Automatizovaný Externí Defibrilátor), která dokážou při náhlé srdeční zástavě zachránit život.

více >>

tělo

7.7.2010

Když se rány nechtějí hojit…

Samoregenerační schopnosti lidského těla jsou neuvěřitelné. Přesto existují rány, které se hojí jen obtížně. Patří k nim bércové vředy, proleženiny, pooperační rány nebo tzv. diabetická noha. Preparát HYIODINE® s jejich hojením pomáhá. Vyvinuli jej odborníci v laboratořích českého farmaceutického koncernu Contipro.

více >>

tělo

21.5.2010

Pigmentové skvrny existují. Co s nimi?

Téměř každá žena je zná. S vyšším věkem se zpravidla jejich množství a rozsah zvyšují. Velmi často provázejí i těhotenství a období po porodu. Ano, mluvíme o problému, který trápí mnohé z vás. Mluvíme o pigmentových skvrnách.

více >>

Tělo

18.5.2010

Jaké nebezpečí hrozí očím při práci na zahrádce

Jarní a letní sezona pro vášnivé zahrádkáře znamená nejen radost, ale také mnohá nebezpečí. Zatímco drobné oděrky či řezné rány se poměrně rychle zacelí, při práci hrozí také nebezpečí nepříjemných poranění očí.

více >>

Tělo

3.5.2010

Zdravotní knížky

Únava, bolesti hlavy spojené s alergickým kýcháním – to jsou pocity řady lidí na jaře. Co s tím? Zdravý životní styl, pitný režim, správné stravování a pohyb v kombinaci s přehledem o vašem zdravotním stavu v Elektronické zdravotní knížce mohou navodit pohodu i ve vás.

více >>

Tělo

29.4.2010

Co platí na osteartrózu

Onemocnění kloubů postihuje jen v naší republice přibližně 12 procent populace. Drtivá většina z nich je starších pětapadesáti let. Jistě jste se setkali s reklamou na léky nebo doplňky stravy, které by kloubům zajistily dostatečný přísun živin. Víte ale vše o nemoci?

více >>

Tělo

8.4.2004

Zrádný “Parkinson“

Pro Světový den Parkinsonovy nemoci je vyhrazen 11. duben. Touto nemocí trpí přibližně každý tisící člověk. V České republice ovlivňuje život asi 12 až 15 tisícům pacientů. Co tuto nemoc způsobuje, co jí komplikuje? Jak pomoci pacientům i jejich nejbližším se s ní vyrovnat?

více >>

tělo

31.3.2010

Alergická rýma – nemoc, nebo banalita?

Alergická rýma patří mezi nejčastější chronická neinfekční onemocnění dýchacích cest. Bývá součástí alergického komplexu, který se obvykle neomezuje jen na nosní sliznici, ale většinou postihuje více systémů včetně dolních dýchacích cest. O alergické rýmě hovoříme tehdy, pokud má pacient alespoň dva z následujících čtyř příznaků: svědění nosu, kýchání, vodnatá sekrece a neprůchodnost nosní.

více >>

Tělo

24.3.2010

Kouření škodí, pro diabetiky je hrozbou

Kuřáci si vinou svého zlozvyku trvale poškozují zdraví. Kuřácká vášeň může za smrt každého šestého člověka v České republice. Ročně v ČR zemře 18 000 kuřáků, což je 50 lidí denně. Pokud je kuřák navíc diabetikem, dobrovolně sám sobě zadělává na další zdravotní komplikace. Patří k nim například ateroskleróza, kterou touha po cigaretě výrazně podpoří.

více >>

Tělo

12.3.2010

Evropský den melanomu

Evropský den melanomu ( EDM) pravidelně upozorňuje širokou veřejnost na rizika rakoviny kůže i na způsoby, jak těmto rizikům předcházet. V loňském roce se zapojilo již 26 evropských zemí a letos, při jeho desátém ročníku, by jich mělo být dokonce 31, nově třeba Irsko, Island nebo Finsko. U nás bylo za dobu existence EDM vyšetřeno na čtyřicet tisíc pacientů!

více >>

Tělo

15.2.2010

Nepodceňte zarudlé oči!

Oči někdy zarudly snad každému – dlouho si je mnul, spadlo mu tam smítko, zlomila se řasa. Jenomže začervenalé oči vůbec nemusí mít banální příčinu! Mohou být vážným signálem, že něco není v pořádku.

více >>

Tělo

28.1.2010

Imunita volá SOS

Zima náš organismus už důkladně vysála, je tedy nejvyšší čas posílit imunitní systém. Základní zásady teoreticky už určitě ovládáte: že je nezbytné se kvalitně stravovat, hodně spát, dostatečně se hýbat – nejlépe na čerstvém vzduchu. A také minimalizovat stres…

více >>

Tělo

5.1.2010

Když klouby zlobí

Ještě nedávno se bolesti a ztuhlost kloubů považovaly za běžný neduh staršího věku. Dnes už, naštěstí, existují možnosti, jak přirozené změny organismu zpomalit nebo alespoň jejich projevy zmírnit. Bolesti kloubů ale mohou být i alarmujícím signálem vážného onemocnění.

více >>

Tělo

23.12.2009

Brzda proti stárnutí

Paní Janě je šedesát a už delší dobu cítila, že není ve své kůži. Psychické problémy, únava. Občas jakoby se musela k životu přemlouvat. Pak navštívila anti-aging kliniku a dnes je jako vyměněná: vyrovnaná, energická. Jakoby listy na své kalendáři otočila zpátky.

více >>

Tělo

18.11.2009

Když bolí záda

Pak pro vás máme dvě zprávy – jednu dobrou a jednu špatnou. Nejprve ta dobrá: nejste v tom sami. Bolest v zádech potrápí alespoň jednou v životě čtyři pětiny lidí. Špatná zpráva je, že příčina bolestí zad se těžko hledá. Příčin je totiž mnoho a ještě se vzájemně kombinují.

více >>

Tělo

18.11.2009

Proč senioři přicházejí o zrak?

Po šedesátém roce života dochází u většiny lidí k postupné ztrátě zraku. Na vině není zvyšující se množství dioptrií, ale nemoc, která dokáže způsobit naprostou ztrátu zraku nejen během několika let, ale i během pár měsíců. Nazývá se věkem podmíněná makulární degenerace a je u seniorů nejčastější příčinou ztráty zraku.

více >>

Tělo

18.11.2009

Endoprotéza – příjemná změna

Endoprotéza kyčelního kloubu je dnes už běžným řešením problémů. Většina pacientů, které dlouhý čas před zákrokem sužovaly úporné bolesti, si jej pochvaluje. Tvrdí, že jejich život se po operaci pozitivně proměnil. Jsou pohybliví, bez bolesti, s novým elánem. Přesto náhrada kyčelního kloubu stále patří k nejnáročnějším operativním zákrokům.

více >>

Zdraví

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama