Velikost textu: AAA

Reklama

rozhovor

171.1.2011

Dělám si psinu sama ze sebe

Noblesní dáma, úžasná ženská se smyslem pro humor. A navíc krásná, takovou zvláštní krásou, jakou u nás potkáte jen stěží. Po smrti svého partnera, režizéra Zdeňka Podskalského, žije sama. On byl láskou jejího života. Sama říká, že takového chlapa potká ženská jen jednou. A když se jí to poštěstí, nemá už potom cenu hledat dál... Dokáže žít sama. Napadá mě, že je vlastně jako strom. Jeden z těch, které vysázela na zahradě jejich domu v milovaných Malenicích nad Volyňkou. Pevný, hluboce zakořeněný, rovný. Takový, že zatoužíte se ho dotknout, přiblížit se k němu, nasát jeho energii. A potom je vám hodně dobře v jeho stínu.

více >>

rozhovor

30.6.2010

Prostě spolu žijeme…

Mezi známými hereckými páry patří k těm nejvíce sympatickým. Oba jsou stále v pohodě, usměvaví, mile naladění. Především jsou ale akční. Koně, psi, lyže, jachta, čtyřkolka, turnaje, závody – Jana Boušková a Václav Vydra nemají čas si vydechnout, natož stárnout.

více >>

rozhovor

28.6.2010

Zralý věk byl výhodou

Jiřina Nepalová, ředitelka největší pojišťovací společnosti RENOMIA, patří k nejvýznamnějším ženám českého byznysu. Elegantní dáma, které nelze upřít charisma. Život ji pokaždé nenesl jen na vítězné vlně, ale ona si uchovala nadhled, vnitřní radost a smysl pro humor.

více >>

rozhovor

25.6.2010

Život nakopnu po padesátce

Napadlo nás rozhlédnout se kolem a poptat se lidí, jak se život po padesátce mění? Pokud byste chtěli říci, že asi nic moc k lepšímu, překvapíme vás. Je totiž spousta lidí, kteří ho právě po padesátce dokázali změnit a pořádně „nakopnout“! A jak se zdá, tak třeba Eva Mahrová (58) a Josef Andrle (61) jsou s tím výkopem docela spokojení.

více >>

rozhovor

18.6.2010

Nic není náhoda…

Je úspěšnou lékařkou v oboru gynekologie a porodnictví. S úsměvem tvrdí, že porody jsou pro ni radost. Vidí štěstí, pomáhá malým zázrakům života. MUDr. Kateřina Bittmanová je půvabná žena, které neschází nadhled a humor. Nám ostatním dává její příběh naději v tom, že s pozitivním přístupem je možné zvládnout všechno na světě. A také, že i po mnoha letech lze potkat dávnou lásku.

více >>

rozhovor

15.6.2010

Ivan Beneš: Jak jinak na leukémii

Poradil si s nemocí, kterou se obvykle bojíme i nahlas pojmenovat. Ivan Beneš (56) je vousatý sympaťák, úspěšný stavební inženýr, manžel, táta dvou malých dětí. Je zdravý, plný energie a plánů. Před časem onemocněl chronickou leukémií. A dokázal se uzdravit. O své zkušenosti napsal knihu. Nabízí ji jako inspiraci.

více >>

rozhovor

8.6.2010

Emília Vášáryová žije intenzivně

Vynikající slovenská herečka, která si půvabem, energií a přirozeným šarmem stále dokáže podmanit divácká srdce. Přitom všem je Emília Vášáryová (68), která je i držitelkou titulu „Slovenská herečka století“, neobyčejně skromná a milá. Neschází jí ani dar humoru. Vysvětlila nám, že v jejich rodině se odnepaměti žije naplno. Se vší parádou, zcela intenzivně.

více >>

rozhovor

7.5.2010

Někdy už se jenom směju!

Mezi našimi politiky je jako růže mezi trním. Je totiž noblesní, má v sobě šarm. Karel Schwarzenberg má i další cennou vlastnost navíc – není mu cizí humor, legraci si navíc s klidem udělá i sám ze sebe! Docela nedávno ještě předseda TOP 09 jako správný křesťan prožíval období půstu. Rozhodl se, že od Popeleční středy do Velikonoc nebude kouřit svou milovanou dýmku. Jako celoživotní gurmán a požitkář údajně už větší ústupek udělat nedokáže.

více >>

rozhovor

28.5.2010

Český samuraj

Narodil se v Praze, mládí prožil v komunismu, kdy cesta pár kilometrů za Rozvadov znamenala čirou utopii. Vladimír Hotovec přesto od patnácti let snil o Japonsku. V té době objevil v časopisu 100+1 reportáž o japonských bojových uměních. Fascinoval ho meč a vůle bojovníků, kteří vědí, jak a kdy uplatnit svou sílu. Zrodil se jeho sen, na který by tehdy asi jen málokdo sázel. On ho ale naplnil.

více >>

rozhovor

27.5.2010

Dynastie krásy

Profesní příběh jejich rodiny sahá přes generace. Kadeřnická profese, kreativita a nápad se u nich jednoduše dědí. Vlasové studio Vavruškovi dnes vedou tři spolumajitelky – matka Irena a dcery Irena a Petra. V práci pro ně platí jednoznačná filozofie – „Žena, která od nás odchází s novým účesem, se musí spokojeně usmívat.“

více >>

rozhovor

26.5.2010

Krása je o pocitu

Marie Retková (53) stále patří k nejkrásnějším tvářím televizní obrazovky. Vládne jemným půvabem, má v sobě noblesu a s pobaveným úsměvem nám vysvětlila, že nikdy v životě nebyla na kosmetice. Ví, že tvář vyzařuje přesně to, jak se člověk cítí. Na tom záleží. Podle Marie je krása jednoznačně o pocitu.

více >>

rozhovor

25.5.2010

Život na bruslích

Ája Vrzáňová patří k nejslavnějším Češkám. Poznala úspěch ze všech stran, ale poznala také dost bolesti, jako málokterá žena. Rozpad rodiny, ztráta dítěte, ztráta velké lásky i osamocení. A hlavně krasobruslení, nejvěrnější průvodce jejího života, tvrdý sport. Je při něm zima, patří k nejvíce náročným, hodně bolí. Ona ho nechala prostoupit celým životem.

více >>

rozhovor

24.5.2010

Krása pod značkou Blanka Matragi

Už jako malá holka vybírala mamince vlnu na svetr, přemýšlela, jak a kdo vytvořil babiččiny starodávné hrnky. O pár desítek let později stáli na její retrospektivní výstavu v Obecním domě lidé v několikasetmetrových frontách. Obdivovali nádherné modely Blanky Matragi, nejslavnější české módní návrhářky. Ženy, která si podmanila arabský svět, jeho princezny, jejich matky i otce. Vytvořila krásu pod značkou Blanka Matragi.

více >>

Rozhovor

9.3.2010

„Odjakživa mě zajímá, co jednou bude...“

Spisovatele sci-fi Ondřeje Neffa (64) jsem si představovala jako bohéma a nepraktického intelektuála, před začátkem rozhovoru mi to vyvrátil – nejdřív ze všeho začal řešit ryze „přízemní“ věc. Musel umýt psa. Fenka Iris totiž hrála všemi barvami...

více >>

ROZHOVOR

12.1.2010

Eva a Václav Hudečkovi: Jsme vděčni za každý den!

Jako novinářka jsem zvyklá komunikovat se spoustou lidí a za léta praxe mám už vybudovaný jistý vnitřní senzor, který mi o nich řekne mnohé už během prvního telefonického hovoru. Paní Evu Hudečkovou jsem si „na první dobrou“ zaškatulkovala mezi lidi, kteří vás svou lidskostí přímo hladí po duši a setkání s nimi není práce, ale potěšení

více >>

Rozhovor

29.12.2009

Taťkové ve věku dědů

Kdysi byl trend mít potomky nejlépe už ve dvaceti. Čtyřicetiletí rodiče bývali spíše raritou. Dnes lze ovšem potkat na ulici s kočárky i tatínky v důchodovém věku. Je to v pořádku? Nebo by měli plodit děti jen mladí? A jak vůbec prožívají otcovství zralí taťkové?

více >>

Rozhovor

23.12.2009

Čas je demokratický

Je svědek života. Tichý, nenápadný, skrytý za okem kamery. Není přítel, není soudce, není ani psycholog. Neradí, nehodnotí, jen naslouchá. Přesto je průvodcem životních příběhů mnoha lidí. Režisérka Helena Třeštíková – pojem české dokumentaristiky.

více >>

Rozhovor

22.12.2009

Pro stáří jsme různě talentovaní

Profesor Cyril Höschl je nesmírně vzdělaný, kultivovaný muž, respektovaný vědec a pragmatik. Je ženatý, otec čtyř dětí, a je už také dědečkem. Pokud se doma hádá, zkušeností psychiatra prý nevyužívá. Nebojí se stárnutí ani smrti, tvrdí, že se na ně dá připravit…

více >>

Rozhovor

2.12.2009

Ideály mám v srdci

Na počátcích své profesní dráhy to určitě neměla lehké. Dcera geniální herečky, navíc v Čechách, kde přejícnost nepatří k hlavním rysům národního charakteru. Ona se ale přesto dokázala prosadit. Na „top“ žebříčku českého ženského herectví patří dnes k naší absolutní špičce. Je to dáma, která zraje. Mile, nenápadně, s příjemnou dokonalostí. Zraje nejen v herectví, ale i v životní moudrosti, humoru a nadhledu. K tomu všemu má ještě jeden talent navíc – Simona Stašová je s roky stále krásnější.

více >>

Rozhovor

18.11.2009

Stáří není pro sraby

Jan Tříska je fenomenální herec. Navíc je to muž, který v sobě má zvláštní, neuchopitelné kouzlo. Potěšilo mě, že právě s ním mám připravit rozhovor. Nepotěšilo mě, že z časových důvodů musí být vedený mailem. Takové rozhovory bývají chladné. Příliš neosobní. Nakonec jsem měla dojem, že vzdálenost Praha – Los Angeles se zmenšila na velikost kavárenského stolku. Zůstal příjemný pocit důvěrné blízkosti. Jako když hovoříte s milým člověkem a díváte se mu přitom do očí.

více >>

Rozhovor

18.11.2009

Kráska, která umí zastavit čas

Stále v sobě má nezaměnitelnou přitažlivost. Nikdo by nevěřil, že před časem vydala vzpomínkové DVD Tisíc tváří lásky. Mapuje rovných čtyřicet let její kariéry. A královna českého soulu Marie Rottrová je pořád stejně krásná a noblesní. Je sexy a její hlas hladí. Jakoby dokázala čarovat a znala tajemství, kterým lze zastavit čas.

více >>

Rozhovor

18.11.2009

Poučený mladík Milan Lasica

Stále má úsměv v očích a laskavý hlas. S jemnou něhou mluví o paní Magdě a dcerách. Často hostuje v divadlech v Praze a stejně tak s chutí zve české umělce do svého divadla L+S v Bratislavě. Je zjevně spokojený. Pracuje, ale stíhá přitom golf, užívá si života. Vtipný, milý, charismatický… Milan Lasica je vlastně pořád jako mladík. Pouze, jak sám přiznává, mladík léty poučený!

více >>

Lidé a názory

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama