Velikost textu: AAA

Reklama

Celá rodina se baví

Česká republika je magické místo. Vychutnat si tu můžete dovolenou nebo rodinný výlet, každý víkend jiný. Cenným průvodcem se při hledání ideální náplně volného času stalo Kudy z nudy – webový portál s nabídkou volnočasových aktivit provozovaný agenturou CzechTourism. Nahlédněte například do jejího přehledu rodinných atrakcí a nebudete litovat.
Věda nás baví

Věda a technika nejsou rozhodně nudné obory. O tom se celá vaše rodina přesvědčí v plzeňském interaktivním muzeu Techmania science center. Uvidíte tu například, co se děje ve vzduchoprázdnu, odvážní si sáhnou na 200 000 voltů (www.techmania.cz).

Cesta do pravěku

Západočeské město Plzeň a moravská města Vyškov a Ostrava. To jsou místa, kde se s celou rodinou vypravíte do pravěku! Právě tady se totiž nachází Dinopark s modely prehistorických zvířat v životních velikostech (www.dinopark.cz).

Jak se žilo dříve?

Proč si to nevyzkoušet například v historickém centru Botanicus v Ostré (střední Čechy). S lidovými tradicemi se seznámíte i ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, je to nejstarší muzeum svého druhu ve střední Evropě (www.vmp.cz).

Do Zoo parníkem

V metropoli si nesmíte nechat ujít návštěvu zoologické zahrady. Kromě stovek druhů zvířat celou vaši rodinu bezesporu uchvátí i originální výběhy a pavilony (www.zoopraha.cz). Navíc se dá z centra Prahy do ZOO doplout parníkem (www.paroplavba.cz).

Auta nejen pro kluky

Pokud máte v rodině někoho, kdo je zblázněný do aut, určitě si nenechte ujít mladoboleslavské Muzeum Škoda Auto. Expozice vás provede více než stoletou historií výroby automobilů značky Škoda (www.skoda-auto.cz).

Zábava v aquaparku

Celou rodinu nadchne i návštěva některého z aquaparků. Tím největším ve střední Evropě je Aquapalace Praha. Děti budou nadšené z vraku pirátské lodi a rodiče zase ze saunového světa.
(www.aquapalace.cz).

Bludiště a labyrinty

Jestliže hledáte něco, co nemá obdoby v Čechách ani v Evropě, vypravte se na zámek Loučeň ve středních Čechách. V zámeckém parku se nachází velké labyrintárium, v němž najdete celkem deset zahradních labyrintů a bludišť (www.zamekloucen.cz).

Další tipy pro rodiny

Westernové městečko Šiklův mlýn  (www.western.cz), lanová centra (www.lanovecentrum.cz, www.tarzanie.cz) či dokonce Perníková chaloupka (www.pernikova-chaloupka.cz). V Čechách je stále co poznávat a kam jet na výlet!


Vše o domácí turistice

ČCCR-CzechTourism je příspěvkovou organizací Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Jeho hlavní aktivitou je propagace České republiky jako lákavé turistické destinace v zahraničí. Po celém světě prezentuje Českou republiku 25 zahraničních zastoupení CzechTourism. Od roku 2003 organizace podporuje také domácí turistiku.
Více na www.kudyznudy.cz www.czechtourism.com

Cestování

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama