Velikost textu: AAA

Reklama

Postava jako proutek tip Heidi Janků 

Zpěvačka Heidi Janků bydlí spolu s manželem, hudebníkem Ivo Pavlíkem, v útulném domku v Uhříněvsi na okraji Prahy. Oba jsou tu spokojení. Heidi si pravidelně dopřává dlouhé procházky v okolí domova, na který nedá dopustit. A protože má sympatická zpěvačka stále postavu jako proutek, zeptali jsme se přímo: jak to dělá?

Na snímku je zpěvačka v oblíbeném koutě svého domova, na sedačce s výhledem do zahrady. Navíc obklopena panenkami, které šije pro UNICEF na podporu dětí třetího světa.

 

Žádný zázrak, jen pravidelnost

„Nenabízím žádnou zázračnou dietu, i když tak trochu to dieta je,“ směje se Heidi. „Spočívá hlavně v jisté míře ukázněnosti. Pokud jste přibrali a nevíte, jak na to, věřte, že stačí jíst pravidelně - každé 3 hodiny, ale malé porce!I na oběd si zkuste dát jen poloviční - dětskou porci. Večeři buď vynechte, ale pokud nevydržíte, dejte si něco malého. Jen aby váš mlsný jazýček byl uspokojen. Mně třeba stačí 2-3 kolečka salámu - bez ničeho! První 3 - 4 dny to je kruté, ale garantuji vám, že  během pár dní si na omezený jídelníček zvyknete tak, že pokud se náhodou najíte víc, nebude vám dobře a ještě rádi se vrátíte k systému Málo, ale často!!!

Cvičit mezi sobě rovnými

„Když k tomu nenásilně začnete i trochu cvičit, nejlépe v kolektivu sobě rovném,“ dodává Heidi, „je to ideál. „Nejhorší je jít si zacvičit mezi krásná, mladá, štíhlá a pružná děvčata! Nedeprimujte se zbytečně. Najděte si pro cvičení společnost, která je na tom podobně jako vy a věřte, že výsledky se dostaví. Já osobně to tak praktikuji. Nepravidelně si chodím zacvičit, prostě když mám čas, občas si dám svíčkovou nebo vepřo, knedlo, zelo - ale jen poloviční porci - chuťové buňky se uspokojí a vaše osobní váha není ohrožena. A když vám v restauraci odmítnou poloviční porci dát, snězte jen půlku - i to se lze naučit!
Řídím se ještě jedním pravidlem: Pokud mám před  sebou náročný den s velkou fyzickou námahou, klidně si dám jídla více. Jestli mě ale nic náročného nečeká, jím méně: prostě velký výdej - velký příjem, malý výdej kalorií - malý příjem! Žádná kouzla, žádné vážení potravin, žádný zvířecí, či jiný den! Trochu disciplíny a vlastně můžete jíst úplně všechno, na co máte chuť. Jen v menších porcích!“

Chutě

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama