Velikost textu: AAA

Reklama

Restaurace s puncem romantiky

Je tu čas slunce, pohody. Proč právě teď nevyzkoušet něco nového? Zkuste si dopřát zajímavý, třeba kulinářský zážitek! Napadlo nás, že nejen čtenáři 55+ si zcela jistě mohou užít návštěvu restaurace. Ne ledajaké, spíše takové, která nese punc romantiky.

 

CAFÉ DE PARIS


Příjemná rodinná brasserie, která pohladí nejen duši milovníka Francie. Máte pocit, že čas a prostor se posunuly a vy si pochutnáváte na dobrotách v hospůdce nedaleko Seiny! Malý francouzský zázrak se ukrývá v Praze, na Maltézském náměstí. Vlídný personál vám dává pocítit, že jste vítanými hosty, kteří jdou za zážitkem právě sem – do Café de Paris. Za ochutnání zcela jistě stojí specialita podniku – Entrecote Café de Paris s vynikající omáčkou připravenou podle 75 let staré, tajné receptury, domácími hranolky, listovým salátem a čerstvou bagetkou. Kdo si nepotrpí na maso, může si dopřát vegetariánskou variaci této speciality. Skvělé jsou i další ze zdejších lahůdek, například Savojský Tartiflette s malým salátem nebo jemné parmezánové risoto s houbami a lanýžovým olejem. Pokud hodování završíte čokoládovým dortem a pohledem na kouzelné paláce Malé Strany, slovo romantika pro vás dostane svůj skutečný význam. Café de Paris je půvabným kouskem Francie v srdci Prahy.

Mr. Sushi Restaurant


Exotika? Móda? Nový trend? Sushi je především gurmánský zážitek, který si díky restauraci Mr. Sushi můžete dopřát v Praze, v ulici zvané Malá Štupartská. Sushi je tradiční, klasický japonský pokrm s tisíciletou historií. Jeho význam v doslovném překladu znamená – „kyselá rýže“. První zmínky o rozšíření kyselé rýže pocházejí ze 7. století, kdy byla v Asii zakázána konzumace masa s výjimkou ryb. Co je ale pro náš tip 55+ podstatné je fakt, že sushi má díky vysokému obsahu mastných kyselin, jódu, proteinů a minerálů blahodárné účinky na lidské zdraví! Má zajímavou chuť i vzhled, proto je mezi gurmány celého světa stále populárnější. Sushi se připravuje ze syrových ryb, krevet, sépií, chobotnic, zeleniny a hub. Některé z receptů si udržely svou autentičnost, jiné zas byly upraveny tak, aby uspokojily modernější chutě. V restauraci Mr. Sushi doporučujeme vynikající polévku Mr. Sushi se skleněnými nudlemi, z pestré nabídky sushi například Makuno uchi lento nebo Chirashi sushi.

Restaurace Ostrava


Návštěvu stylového a velice příjemného restaurantu Ostrava můžete spojit s rodinným výletem. Zmíněná restaurace Ostrava, kterou jsme zařadili mezi tipy 55+, se totiž nachází přímo na zámku Zábřeh. Okouzlí vás už původní renesanční klenby a otevřený cihlový krb. Bar je zajímavý nabídkou skvostných nápojů, ale má v sobě i něco navíc – je obložený kusy z dávno zmizelého kostela! Restaurace Ostrava nabízí tradiční místní kuchyni založenou na čerstvých surovinách. Užijete si už návštěvu pivnice – uvidíte totiž měděnou varnu, kde sládek připravuje lahodný zámecký ležák Pikard. K pivu vám tu nabídnou zámecké tvarůžky nakládané v pivu, pečená žebra nebo báječnou škvarkovou pomazánku. Kdo si na pivo nepotrpí, může si dopřát některé ze skvělých moravských vín. Podstatná je kuchyně s mile tradičním rysem. A tak vzhůru do české svíčkové s karlovarským knedlíkem nebo zámeckého hovězího guláše se špekovými knedlíky. To není jen romantika, je to přímo zámecký sen!

Kavárna Brno Café 04


Historické centrum Brna v sobě má neodolatelné a zcela originální kouzlo. Umocníte je ještě víc, pokud si nenecháte ujít návštěvu kavárny a restaurace Café Restaurant 04. Jde o sympatický rodinný podnik, kde si na péči o každého z příchozích hostů dávají skutečně záležet. Patříte-li k milovníkům vynikající kávy, určitě se sem budete vracet především na chloubu zdejšího podniku – nejlepší španělskou kávu „Café SAULA“. Snídá se tu také velice brzo a vychutnat si přitom můžete nejen nabídku nejrůznějších snídaní, ale i spoustu kávových, čokoládových nebo čajových specialit. V průběhu dne můžete své chuťové pohárky potěšit i specialitami zdejšího kuchařského týmu – geniální jsou například grilovaná žebra marinovaná vínem a medem, vepřová panenka ve slaninovém kabátku nebo jehněčí špízky. Kavárna a restaurace v jednom, navíc romantika v překrásném koutě moravské metropole – to vše je Kavárna Brno Café 04.

Como Mediterranean Restaurant & Café


Schází vám vůně moře? Milujete středomořskou kuchyni? Vůbec nevadí, že cestu k moři prozatím neplánujete. Podobně zajímavý prožitek vám umožní návštěva restaurace Como na Václavském náměstí v Praze. Vynikající jídla, ceny příznivé a lahodná vína jen umocní váš zdejší „romantický“ zážitek. Restaurace nabízí výtečné speciality středomořské kuchyně, tapas i typické české pokrmy. Otevírají tu každý den už v půl sedmé ráno, kdy můžete začít den snídaňovým menu s kávou zdarma. Denně je připraveno i polední menu od 120 Kč. A zdejší speciality? Zcela jistě k nim patří například mořský vlk grilovaný na marocký způsob s omáčkou Charmoula, biftek s musakou a omáčkou z červeného vína nebo pečené tygří krevety, langustiny a mušle sv. Jakuba s šafránovou krustou a zeleným chřestem. Milovník české kuchyně si užije guláš s domácím chlebem nebo křupavou kachničku se zelím. Restaurace nabízí nealko nápoje za nejnižší ceny na Václavském náměstí.


Tip pro 55+
Maroš Kramár, herec a moderátor


Restaurace s puncem romantiky? V Praze je to pro mne určitě restaurace v hotelu U Šemíka. Kouzelné místo pod Vyšehradem, kdykoli jsem v Praze, bývám tam ubytovaný. Ve zdejší restauraci výborně vaří. Pravidelně si dávám jejich skvělou kachničku s bramborovými špalíčky. A vždy se na ni už dopředu těším! Jinak si ale s nesmírným potěšením dovoluji pozvat všechny čtenáře 55+ do dvou bratislavských restaurací. Jsou skvělé, jak by ne, jsem jejich spolumajitelem! Jedna z nich je Tapas bar, orientovaný na španělské speciality a druhá restaurace se jmenuje Malecon a jde o restauraci kubánskou. Kromě nejrůznějších dobrot a specialit vám u nás nabídneme i vůbec nejlepší mojito v Bratislavě!

Chutě

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama