Velikost textu: AAA

Reklama

Kousek Řecka v obchodním centru

18.11.2009

Pokud také patříte k těm, co moderní nákupní centra nevyužívají jen k sobotním zásobovacím nájezdům, ale i k pracovním schůzkám či posezením s přáteli, určitě máte různorodé zkušenosti s restauračními zařízeními těchto OC.

Společně či odděleně?

Mezititulek nemá nic společného s muslimskými pravidly či se zařizováním ložnic, ale právě s posezením v restauračních zařízeních obchodních center.
Zatím se totiž objevují dva hlavní trendy – různé fast foody s téměř unifikované tácy a společné prostory. Čili zakoupíte jídlo a odnesete si jej na kteroukoli, většinou, žel, plastovou židli.

Ač je to možná o pár korun dražší (ne vždy), já hlasuji pro řešení, jaké nabízí například Obchodní centrum Nový Smíchov – každá z restaurací má svůj vlastní vyhrazený prostor, až na výjimky bez „přelejvání“ zákazníků. Vcelku obdobné řešení bylo zvoleno v OC Flora – ale pouze na jedné straně stravovacího komplexu.

Proto se vrátím v úvodním hodnocení restaurace, která mne zaujala, do OC Nový Smíchov. Nejen proto, že tady,v oddělených zařízeních jednotlivých značek, resp. jmen většinou nedostanete jídlo na plastových talířích a nemusíte ho požívat za pomocí plastových příborů. Ale? 

Chybí už jen to moře

Hned vedle zástupce celosvětové sítě fast foodu se nachází rychloobčerstvení řecké. Není z nejlevnějších, ale chutná skvěle. Ovšem hned vedle – na bělostných židlích lze posedět jako na malém řeckém ostrůvku uprostřed nákupního řádění. Tam já spočinu opravdu ráda.
Obsluha řecky milá, nevtíravá, ale pozorná.
A to jídlo – nebude to vždy z čerstvých surovin, v tak bláhovém očekávání může být snad jen málokdo – ale chutná. Možná je to tlumeně hrající řeckou hudbou, možná neblednoucími vzpomínkami řeckou dovolenou, možná řeckým vínem, možná. Možná směsicí toho všeho.
Zejména doporučuji dát si, tak jaksi po řecku - více druhů předkrmů a navzájem  (výhradně se svými spolustolovníky, nikoli s dalšími hosty restaurace) si je ochutnávat. No, jen kdyby ještě ten kousíček moře byl někde za rohem…

Závěrem dobrá zpráva pro kuřáky  je tady dovoleno kouřit. A ještě lepší zpráva pro nekuřáky – nejenže tady můžete strávit společné chvíle s kamarády – nikotinovými závisláky, ale váš oděv nebude kouřem cítit. Ten se totiž rozplyne – zásluhou otevřeného prostoru…A to  je, zejména v období, kdy už zahrádky zapadaly listím i sněhem, k nezaplacení… 

 

 

Chutě

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama