Velikost textu: AAA

Reklama

Britové na Shakespearovských slavnostech

S komediemi Merry Wives of Windsor  a As You Like It vystoupí  letos na Letních shakespearovských slavnostech soubor  GB Theatre Company. Nově založená společnost vystoupí v České republice poprvé. Část herců už se na festivalu objevila loni. a (tehdy ještě pod hlavičkou British Shakespeare Company) tu uvedla dvě zdařilé inscenace: zatleskat jim tehdy na Pražský hrad přišel i vážený shakespearovský herec Ben Kingsley.

Rádi se sem vracíme 

Manažer souboru David Davies má na opětovné vystoupení v České republice poměrně jasný názor. „Potěšeni vřelým přijetím, s novými hrami i novými kolegy se do České republiky rádi vracíme“. Poprvé soubor vystoupí 11. srpna v Ostravě, 13. a 14. srpna bude hrát v Praze a své krátké turné zakončí 16. a 17. srpna na nádvoří Staré radnice v Brně. Vstupenky na všechna představení prodává Ticketportal: na Pražský a Slezskoostravský hrad  lze lístky pořídit už za 150 Kč, nejlepší vstupenky stojí v Praze 790 a v Ostravě 499 Kč. V Brně, kde se bude hrát na nádvoří Staré radnice, se lístky prodávají za jednotnou cenu 300 Kč.

Kostýmy, perfektní angličtina a skvělí herci

Kromě krásných alžbětinských kostýmů a Shakespeara v perfektně přednesené angličtině se lze těšit zejména na zajímavě sestavený soubor. Jednou z jeho hvězd je talentovaný Gabriel Thomson (ve své vlasti je populární díky seriálu BBC1 My Family): toho letos uvidíme jako zamilovaného Orlanda v Jak se vám líbí a legračního Dr. Caiuse ve Veselých paničkách windsorských. Za pozornost stojí i účast fešného Matta Milburna (seriál Hollyokes) v rolích Olivera, Roberta, Fentona a Bardolfa. Dámskou část souboru reprezentuje zejména Stacey Roca, kterou uvidíme jako křehkou Celii v Jak se vám líbí a rozvernou Mrs Page ve Veselých paničkách.  Oporu GBSC tvoří zkušený divadelník GBSC David Davides: manažer souboru se zároveň představí jako komický Mr. Ford a ironický Jacques.

Třetí Falstaff na scéně!

Zajímavá bude i účast Alexandera Delamerea ve Veselých paničkách: Alexander Delamere tak bude – vedle Bolka Polívky a Norberta Lichého – na Shakespearovských slavnostech už třetím letošním Falstaffem. Veselé paničky windsorské nazkoušela režisérka, autorka a producentka Jenny Stephens. Nastudování Jak se vám líbí se ujal Neil Sheppeck: herec, režisér a zakladatel divadelního sdružení Love&Madness si vytkl za cíl přibližovat klasické divadelní tituly mladému publiku. 
V Praze, Brně a Ostravě se GBTC zastaví v rámci svého letního turné: objeví se také v Trinity College v Dublinu, v přírodním amfiteátru Ramme Gaard v Norsku, na zámku Arundel v Západním Sussexu a v klášteře vedle katedrály v Norwichi.
Jak uvádí spoluzakladatel souboru a jeden ze dvou ředitelů společnosti Barrie Palmer, který vedle svého hlavního povolání – vyšetřování kriminálních zločinů - kdysi vystupoval i se slavnou Royal Shakespeare Company „GB Theatre Company je klasickou divadelní společností, která se zaměřuje na produkce v kamenných divadlech i hraní pod širým nebem.“

Tipy & akce

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama