Velikost textu: AAA

Reklama

Hudba, která pomáhá 

Hudba může přinést posluchačům nejen úžasný kulturní zážitek, ale často má i ohromné plus navíc. Může pomáhat dobré věci. Stejně jako v případě benefičního koncertu, který 28. března 2010 od 19.30 uvede v pražském Rudolfinu pod vedením dirigenta a hudebního skladatele Varhana Orchestroviče Bauera Okamžitý filmový orchestr.

Show i léčba

Koncert pořádá nadační fond Fénix, založený na pomoc popáleným lidem a jejich rodinám. Cílem koncertu v Rudolfinu je nejen zajímavá hudební show, ale především snaha získat finanční prostředky na další plastické operace pro devatenáctiletou těžce popálenou dívku Simonu. Před dvěma lety utrpěla úraz, z jehož následků se stále léčí. Popáleniny má na 43% těla, následky si ponese na celý život.  Simona v sobě má vůli, je bojovník. „Pokud se vám něco podobného přihodí,“ říká, „v nemocnici se najednou probudíte jako úplně jiný člověk. Všechno ve vašem životě je v jediné chvíli úplně jinak.“


„Toužím po vlasech“

Díky nadaci Fénix získala Simona výborné patrony – herečky Olgu Lounovou, Šárku Ullrichovou, Markétu Tannerovou a skladatele a dirigenta Varhana Orchestroviče Bauera. S Olgou už si Simona zašla popovídat do kavárny, s Varhanem navštívila nominační večer Český lev. Momentálně čeká na úspěch koncertu. Je to pro ni šance, že získá prostředky na další operace, jaké už zdravotní pojišťovny nehradí. Pro Simonu ale mají ohromnou cenu. „Nemám po úrazu vlasy,“ říká tiše, „ale toužím po nich, jako každá žena. Stejně jako po rekonstrukci ucha, které mi také schází.“


Vstupenky jako naděje

Pokud se prodá alespoň 70% vstupenek na koncert v Rudolfinu, vzroste Simonina naděje na transplantaci vlasů. Pomoci může každý z vás.
Vstupenky lze získat v předprodejní síti Ticketpro, v pokladně Rudolfina nebo v Nadačním fondu Fénix. Ceny jsou od 350 Kč do 1150 Kč. Magazín 55+ je mediálním partnerem benefičního koncertu.


Více na www.nadacefenix.cz

Tipy & akce

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama