Velikost textu: AAA

Reklama

Novinky Divadla Bez zábradlí

Zveme vás hned na několik novinek, které pro vás připravilo pražské divadlo Bez zábradlí.. 16. února – Premiéra inscenace KSICHT, 17. února – Oslava 80. narozenin JIŘINY JIRÁSKOVÉ, 27. února – Pražská premiéra rodinného muzikálu GAME BOY.

 
KSICHT
Premiéra 16. února 2011 v 19 hodin

Lette je spokojený a šťastný muž až do chvíle, kdy zjistí, že je odpudivě škaredý. Rozhodne se pro řešení, které změní jeho život a životy těch okolo něj.
Ksicht nabízí nevšední a humorný pohled na současnou posedlost vzhledem, kdy je krása ceněna nadevše – aniž by se kdokoli ptal, na co krásu vlastně potřebujeme, a zdali vůbec je krása tou poslední a jedinou podmínkou ke štěstí.

Hrají: Filip Blažek, Máša Málková, Filip Čapka a Josef Carda
Režie: Kateřina Iváková
Překlad: Kateřina Bohadlová

Marius von Mayenburg se narodil roku 1972 v Mnichově. Po maturitě studoval historickou němčinu (starogermánštinu). Od roku 1992 působil v Berlíně. V letech 1994-1998 studoval na Vysoké umělecké škole v Berlíně. V sezoně 1998-1999 pracoval jako spoludramaturg jedné ze scén berlínského divadla Deutches Theater (DT-Baracke). Od roku 1999 byl dramaturgem a kmenovým autorem berlínského divadla Schaubühne am Lehniner Platz, kde režíroval a překládal.
Za hru Ksicht získal v roce 1997 cenu pro mladé dramatiky Kleistförderpreis für junge Dramatiker a cenu frankfurtské nadace spisovatelů Preis der Frankfurter Autorenstiftung. Hra měla premiéru 10. října 1998 v mnichovském divadle Münchner Kammerspiele v režii Jana Bosse. Od té doby byla přeložena do více než třiceti jazyků a je uváděna po celém světě.
Také další hry tohoto autora se dočkaly mnoha inscenací v Německu i v zahraničí. V současné době je Marius von Mayenburg režisérem berlínské Schaubühne a žije v Berlíně.

 

Oslava životního jubilea PANÍ JIŘINY JIRÁSKOVÉ
17. února 2011 v 19 hodin

Přesně v den svých 80. narozenin odehraje paní Jiřina Jirásková na jevišti Divadla Bez zábradlí představení Sonáta pro lžíci.

Hra popisuje setkání dvou žen po mnoha letech. Jejich konfrontace – mnohdy humorné, někdy svárlivé – reprezentují střetnutí dvou epoch (minulé a současné), dvou světů (australského a britského) a dvou společenských postojů (zdravého selského rozumu a aristokratické nadřazenosti).

Hrají: Jiřina Jirásková, Dana Syslová a Aleš Cibulka
Překlad a režie: Kateřina Iváková

 

GAME BOY
27. února 2011 v 15 hodin

Městské divadlo Kladno uvede v Praze tento rodinný muzikál pouze v Divadle Bez zábradlí.

Muzikálový příběh ovládaný joystickem
Autorská dvojice Kolečko-Svoboda a skladatel Petr Wajsar se po úspěšných Pornohvězdách tentokrát vrhli do pohádkového světa. Přesněji řečeno – do světa počítačových her. Naším průvodcem je Všechnozmák, hrdina stejnojmenné počítačové hry, který umí všechno: létat na kouzelných sáňkách, přechytračit moudrého Hádankohřiba – prostě proskákat všechny levely. V tom posledním musí Všechnozmák vysvobodit čaroděje a když se mu to podaří, jeho rodiče, kteří se stále hádají, se zase budou mít rádi – přesněji řečeno, jsou to vlastně rodiče malého Edy, který hru někde v opravdovém světě hraje a stává se na moment Všechnozmákem. Jen aby nezapomněl, kdo skutečně je...

Hrají: Štěpán Benoni, Dana Marková, Eva Nádaždyová, Lenka Zbranková, Zdeněk Velen, Zuzana Mixová, Petr Šmíd, Zdeněk Dolanský, Jan Krafka, Lukáš Homola, Matěj Eberle / Adam Čermák a Bára Mikulenková
Režie: Tomáš Svoboda
 
Termíny představení: 
Neděle 27. února v 15 h
Neděle 27. března v 15 h
Neděle 17. dubna v 15 h

Ve dnech konání představení si mohou děti ve foyer Divadla Bez zábradlí mezi 14. a 15. hodinou a 16. a 17. hodinou zdarma zahrát na herních konzolích Nintendo.

Po představení v neděli 27. února proběhne losování – výherce získá herní konzolku Nintendo.

Tipy & akce

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama