Velikost textu: AAA

Reklama

Skvělá komedie se vrací!

Jak uvádí mluvčí slavností Magdalena Bičíková, loňský divácký hit s Bolkem Polívkou a Simonou Stašovou je na Malé straně naplánován na jednadvacet večerů. Ve druhé polovině srpna bude hra šestkrát  uvedena i na první scéně festivalu na Pražském hradě. „Společně s nově nastudovaným Jindřichem IV. patří i letos Paničky k nežádanějším titulům a hezké počasí zájem o vstupenky ještě zvyšuje – i proto všem zájemcům radíme lístky zakoupit co nejdřív,“ uvedla Bičíková.


„Komedie mám rád, protože v nich často zajiskří víc pravdy a moudrosti než v tragédiích, které nám obvykle předkládají pravdy dávno známé,“ řekl režisér Jiří Menzel o Paničkách windsorských, zábavné hře o ženském důvtipu a hloupé mužské žárlivosti.
V roli bonvivánského rytíře Falstaffa uvidíme stejně jako loni Bolka Polívku, důvtipnou paní Pažoutovou ztvární Simona Stašová, její spikleneckou přítelkyni, paní Brouzdalovou, hraje Eva Režnarová.


Roztomilé paničky

„Paní Pažoutová je roztomilá panička, která se v životě mírně nudí a vítá proto každý lechtivý impulz k pobavení,“ říká Simona Stašová. Podle ní se obě přítelkyně rády zasmějí, zejména na účet mužů – a právě v tom jim svůdcovský návrh rytíře Falstaffa skvěle padne do noty.
“Pokud jde o spolupráci s Jiřím Menzelem, vzpomenul bych památná slova brněnského režiséra Kaloče, který říkal, že herec a režisér jsou jako dva břehy - čím blíže jsou si, tím je proud bystřejší,“ uvedl Bolek Polívka.
Režisér Jiří Menzel absolvoval s herci celkem pět oprašovacích zkoušek, včetně čtvrteční večerní generálky. Obsazení hlavních a středně velkých rolí zůstalo nezměněno: největší přeobsazování proběhlo v rolích elfů a víl, kde na místa některých odrostlejších dětí z přípravky Kühnova dětského sboru nastoupili jejich menší kolegové.  

Slavnosti uvádějí letos celkem deset titulů, z toho jen v Praze se jich představí osm. Po Paničkách windsorských a Jindřichovi IV. to bude Komedie omylů s Martinem Pechlátem, Filipem Rajmontem a Jitkou Čvančarovou,  uváděná od 20. července v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu.

Více na www.shakespeare.cz

Vstupenky prodává Ticketportal – www.ticketportal.cz
 

Tipy & akce

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama