Velikost textu: AAA

Reklama

Aerobik pro všechny generace 

Paní Katka Bímanová patří k lidem, které raději oslovujete Katka než paní. Tato dáma prostě nebude mít čas zestárnout… Vede cvičební lekce aerobiku, provozuje své Fit studio ve Sportovním areálu Břve, je ředitelkou školy Českého svazu aerobiku, kde pořádá mj. školení pro budoucí instruktory, jejích aktivit je nepočítaně.

 

 „Již téměř dvacet let profesionálně vykonávám činnost, která je mým koníčkem a to považuji za velké štěstí,“ říká, ještě než nám dovolí nahlédnout do míst, kde si aerobikem zlepšují svou kondici, postavu a následně i náladu dívky – ale i zralejší dámy.

Pro zralá “poupata”

Ano, i ženy nad padesát. A proč taky ne? Proč by nemohly cvičit poblíž patnáctiletých poupat či -cetiletých dívek? Problém v tom nevidí ani jedna strana… Nebo že by přece jen bylo něco u těch zralejších jinak? „Přijde-li nová klientka, pak nezáleží na věku – každá má zpočátku problémy zvládnout koordinaci pohybů i fyzickou zátěž a záleží jen na instruktorce, aby dotyčnou dokázala motivovat, aby vydržela a zařadila se postupem času k ostatním. Z toho vyplývá, že jisté přizpůsobení náročnosti a obtížnosti je u nových klientek potřeba, ale nesmí to narušit plynulost cvičební lekce.“ Zní to hezky, přesvědčivě, nicméně – nevypozorovala jste přece jen nějaké ty rozdíly názorové i fyzické?
„Rozdíl mezi přístupem klientek mladších a starších nelze globalizovat – v každé věkové kategorii jsou jedinci, kteří jsou v něčem takoví a v něčem jiní. Snad – možná – jsou ty dříve narozené přece jen vděčnější za péči, kterou do nich investujeme a asi si i více uvědomují, že své zdraví a péči o tělo mají ve svých rukách.“
Opravdu nemám pocit, že by některá ze zde přítomných starších dam cvičila na zapřenou, či snad na rozkaz nebo natruc nařízení lékaře… „Aerobiku, body­stylingu či p-classu se není třeba obávat, ani ve vyšším věku – samozřejmě pokud se jedná o zdravého jedince, který je veden vyškolenou instruktorkou.“Volný čas

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama