Velikost textu: AAA

Reklama

Cvičte doma s Davidem Hufem 

David Huf je bývalý mistr světa ve sportovním aerobiku, kondiční trenér a fitness konzultant. Mimo jiné se zabývá programy cvičení pro aktivní seniory. Stačí vám držet se následujících zásad – bezpečnost, přiměřenost, postupné zvyšování zátěže, pravidelnost a cvičit můžete podle jeho tipů doma. Posílíte svaly, získáte kondici, cvičení má navíc preventivní charakter.

Cvičení na fitballu

Ideální je sedět na něm třeba i při práci u počítače nebo u sledování televize, avšak ne déle než 20 minut denně. Správné cvičení na míči aktivuje hluboké svalové vrstvy, zpevní břišní svaly a svaly pánevního dna, vylepší se držení těla a uvolní svaly podél páteře. Relaxace v poloze na břiše „jako žabka“ umožní dechová cvičení, při nichž se využívá odporu míče. Při nádechu zatlačte břichem do míče, při výdechu uvolněte a nechejte působit pružnou stěnu míče. Posílíte bránici, zlepšíte práci dechových svalů v oblasti břicha a hrudníku, uvolníte oblast krční páteře a především – získáte energii.´

Cvičení s válcem

Válec je mobilizační masér. Masíruje nohy, záda, uvolní svaly, prokrví tkáň, zlepší celulitidu. Kutálení po válci vám plně nahradí návštěvu maséra. Nezáleží na vaší zdatnosti a kondici, válec je zábava.

Masážní balanční čočka

Příjemná záležitost. Posiluje hluboké svaly, zároveň provádí reflexní masáž chodidel. I v zimě tak můžete přivřít oči a představit si chůzi po písečné pláži, plné drobných, jemných kamínků. Nejen vaše nohy tuto péči ocení.

Cvičení na balančním disku

Pomáhá řešit problémy plochých nohou, postavení pánve, oslabených vazů kolem kolen a kyčlí. To vše se dá zlepšit prostým stáním na disku – udržujete tak rovnováhu a vaše hluboké svaly přitom pracují na 100 procent.

Posílení břišních svalů

Originální masážní a posilovací stroj
AB Perfect na břicho a záda výborně posílí nejen vaše břišní svaly, ale protáhne i vzpřimovače páteře.

 

Cvičení ve starším věku je zaměřené především na posilování a tonizování hlubokých svalů podél pánve a páteře. Cílem je zmírnění bolestí zad, ochrana vnitřních orgánů, zlepšení mechaniky pohybů.

Volný čas

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama