Velikost textu: AAA

Reklama

Kam na lyže a brusle?

Zima neznamená jen neprůjezdné silnice, nebezpečné chodníky a několik vrstev oblečení. Ale také nemilosrdnou ručičku váhy a pocit, že bílá sněhová přikrývka je nejhezčí při pohledu z vyhřátého bytu. Omyl – zimní sportování nebo jen „radovánky“ jsou zdrojem adrenalinu i zážitků. Zveme vás na ledové plochy i bílé pláně. Kam na lyže, kam na brusle?


Bruslení: dvě udržované trasy jsou k dispozici na Lipně: Lipno nad Vltavou – Frymburk – Přední Výtoň (10km) a z Horní Plané přes Pihlov do Horní Plané Hůrka (9km). Jezdí se zadarmo, půjčovna bruslí (tam už se platí)  je v přístavu lipenské Mariny. Více informací na www.lipnoservis.cz
V Praze se bruslí například ve Sportovním areálu Gutovka (denně 10 – 22, vstup 25 – 50kč/90 min), vedle Nemocnice Na Františku (dospělí za 50Kč), i v OC Europark Štěrboholy.

Lyže: Ski areál Monínec  - nové lyžařské středisko uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř je vybaveno nejmodernější horskou technologií. Postupně se tu rozrůstá ojedinělý projekt sportovního a rekreačního komplexu s celoročním využitím. Areál Ski Relax Monínec alpského typu nabízí večerní lyžování, lyžařskou restauraci i skvělé ubytování. A z Prahy je to jen 80 km!

 

Ski centrum Říčky se nachází v Orlických horách na jihovýchodní straně vrchu Zakletý. Díky své nadmořské výšce, moderní lanovce, výhodné orientaci sjezdových tratí, jejich délce a systému technického sněhu se jedná o nejlepší středisko sjezdového lyžování v Orlických horách a jedno z předních středisek v České republice.

Skiareál Špindlerův Mlýn provozuje 5 lanových drah a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 25 km sjezdových tratí, z kterých je 95% technicky zasněžováno. Skipas zakoupený na kterékoliv pokladně je možno využít na všech lanových drahách a lyžařských vlecích (na LD Labská, LV na Horních Mísečkách, na LV Davidovka a Horal je možno využít nižší regionální jízdné). Lyžařská krkonošská magistrála a upravované běžecké trasy dosahují délky téměř 520 km.
více na www.kudyznudy.cz

Na Klínovci v Krušných horách  se lyžuje ideálně ve všední den. Ski areál Klínovec má pět červených sjezdovek, pět modrých a jednou černou. Vrchol kopce leží ve výšce 1244 metrů nad mořem, takže o sníh nebývá nouze. Středisko, kterému dominuje televizní vysílač obalený do sněhu, navíc zvládne téměř 80 procent sjezdovek pokrýt umělým sněhem. Dospělí za celodenní lyžování zaplatí v hlavní sezóně 530 korun, děti 400. Za šestidenní skipas dospělí zaplatí 2490 korun, děti 1750 korun. Děti do 100 centimetrů výšky jezdí zdarma.
Více na: www.zima.klinovec.cz; www.bozidar.cz

Skicentrum Kohútka se nachází na slovenských hranicích poblíž Vsetína či Nového Hrozenkova a má téměř sedm kilometrů sjezdovek. Je jich celkově deset a nejdelší Vranča má 1600 metrů, a šest vleků včetně moderní čtyřsedačky. Hlavní atrakcí je černá sjezdovka, homologovaná FIS,. Velká Kohútka je dlouhá 850 m a dostatečně široká. A je tak prudká, že se musí upravovat rolbou zavěšenou na navijáku. Kohútka není jen pro milovníky prudkých svahů, středisko nabízí sjezdovky různých obtížností pro všechny lyžaře včetně těch starších a opatrnějších. Parkování v Kohútce zajišťuje velké centrální parkoviště pro 250 aut nahoře přímo ve středisku, další parkoviště pro 200 + 300 aut slouží v údolí Vranča, odkud jezdí pravidelně kyvadlově skibus k dolní stanici lanovky. Celodenní jízdné v hlavní sezóně je pro dospělé 430 Kč, pro dítě 320 Kč.

Volný čas

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama