Velikost textu: AAA

Reklama

Pro pacienty s osteoporózou

Osteoporóza – nepříjemné onemocnění, pro které je typické ubývání kostní hmoty, trápí mnoho žen v období menopauzy. Dosavadní léčba, při níž pacientky musely užívat tablety, pro ně mnohdy znamenala různé potíže.

Infuze místo tablet

Vyplývaly především z možné interakce léků s potravinami a nápoji. Užívání tablet je navíc často spojeno s nedostatečným dodržováním léčby, které snižuje její efekt. Nová léčba osteoporózy nabízí unikátní dávkování formou infuze 1x ročně. Léčba formou infuze nabízí pacientkám nebývalé pohodlí a skutečný klid. Jedenkrát do roka pacient absolvuje podání léku formou infuze a plně mu to nahradí celoroční užívání tablet! Nová forma aplikace, kterou dle průzkumů většina pacientek (téměř 80%) upřednostňuje před pravidelným týdenním užíváním tablet, je již běžně dostupná v evropských zemích.

Zatím z vlastní kapsy

Indikována je také pro léčbu mužské osteoporózy. Léčbu mohou předepsat i lékaři v České republice, doposud však není hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Jednání o úhradě však probíhá mezi výrobcem a příslušnými institucemi.

O dalších novinkách v této oblasti vás budeme informovat.

Zdraví

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama