Velikost textu: AAA

Reklama

Včasný zásah dává naději na život!
AED – je možná šance

Novinka pro zdraví

Varující je skutečnost, že ročně umírá na srdeční zástavu až 20 000 obyvatel České republiky. Mnozí umírají zbytečně. Pouze z toho důvodu, že pomoc přišla pozdě. Včasný odborný zásah totiž několikanásobně zvyšuje možnost přežití a úplného uzdravení. Dává člověku šanci na život. Naštěstí pro nás všechny přibývá míst, kde máme i v případě srdečních problémů naději na rychlou pomoc. Patří k nim i nákupní a zábavní centrum Olympia Brno. Novinka jménem AED Lifepak obnoví srdeční rytmus připojením dvou širokých elektrod na hrudník postiženého a dodáním elektrického výboje. AED je snadno přenosný a zásah s ním mohou úspěšně a bezpečně provést i laičtí zachránci.
Ve světě jsou tato zařízení běžně dostupná na místech, kde se shromažďuje větší počet lidí. Patří například mezi cenná základní vybavení lyžařských areálů, letišť nebo škol. V České republice si teprve hledají své místo, a Olympia tak patří mezi průkopníky nových trendů v poskytování první pomoci. „Podle mých aktuálních informací je v současné chvíli Olympia jediným takto vybaveným obchodním centrem v Brně a na jižní Moravě. V rámci ČR Olympii následovalo jen několik málo pražských obchodních domů. Olympia tak patří mezi špičková 2 – 3 % center, která pomocí AED umějí zachraňovat lidské životy," informuje o prvenství Olympie mezi obchodními centry Vladislav Procházka ze společnosti Medtronic Czechia, divize Physio-Control, která se zabývá právě medicínskými technologiemi.


Pomoc do tří minut

Jeden ze dvou přístrojů se nachází v budově Olympie u stálé služby centra, druhý je připraven zasáhnout v případě zdravotních problémů zákazníka v prostorách parkoviště ve vozidle bezpečnostní agentury. V obou případech je zajištěn přenos zařízení k postiženému člověku do tří minut od nahlášení události! Volat je v případě nutnosti možné na speciální číslo stálé služby centra 547 423 658 nebo jakémukoli zaměstnanci centra či infostánku. Samozřejmě je možno použít i známou linku záchranné služby 155.  Ideální je však v případě potíží informovat přímo službu centra. Pomoc se díky tomu urychlí. 
Princip fungování AED není složitý. Správný postup při záchraně člověka postiženého srdeční zástavou (s pomocí přístroje AED, ale i bez něj) si může přečíst každý návštěvník Olympie na speciálních informačních tabulích umístěných v centru. Letáčky o první pomoci budou k dispozici také na infostánku centra. Potenciálním zachráncem je totiž každý z nás. Ačkoli po nahlášení události přispěchá s defibrilátorem zkušený proškolený pracovník, díky naváděcím prvkům jej může obsloužit i každý z nás.

Zdraví

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama