Velikost textu: AAA

Reklama

Víme, jak na klíšťata!

Klíšťat v přírodě s teplými dny přibývá, stejně jako zaručených rad, jak s nimi co nejlépe „zatočit“ (mimochodem, pravě před tímto způsobem odstranění klíštěte odborníci důrazně varují). Rozměry nepatrný parazit totiž může být zdrojem velkých a pro zdraví člověka zásadních problémů.
Netočit!

Dlouhá léta užívaný recept na odstranění klíštěte otáčením proti směru hodinových ručiček se jeví jako nedobrý. Jak tedy klíště odstranit? Odpověď na věčnou otázku, jak správně odstranit klíště z lidské pokožky, je konečné jasná a jednoduchá - Ixoderm®. Přípravek první volby určený k rychlé paralizaci, zneschopnění, znehybnění, dezinfekci, usmrcení a bezpečnému odstranění přisátého klíštěte znamená definitivní konec diskusím, zda a čím přisáté klíště zakápnout, jestli je lepší jej vyšroubouvat nebo vyviklat.... Nic takového! Ixoderm® potenciálně rizikovou situaci řeší bezpečně, efektivně, rychle a bez jakýchkoliv věkových omezení (je vhodný i pro nejmenší děti).

Stačí málo

Stačí jen nanést nepatrné množství přípravku z tuby na přisáté klíště tak, aby bylo zcela pokryto. Prvním a zásadním účinkem je okamžitá anesteze (zneschopnění) klíštěte bez vyvolání jakékoliv jeho obranné reakce (především zvýšené slinění či vyzvracení obsahu útrob klíštěte do ranky). Současně dochází k bezprostřední dezinfekci povrchu klíštěte, ranky i jejího okolí, a také k rychlému prostupu zdravotního prostředku do vnitřních částí klíštěte. Ixoderm® dokáže narušit a změkčit tzv. cementovou vrstvu, kterou je klíště v rance pevně uchyceno, postupně dojde ke spolehlivému usmrcení klíštěte a jeho zpevnění, takže je možné jej jednoduše a bezpečně odstranit, nejlépe pinzetou, která je součástí balení Ixodermu®. Pak už jen stačí ranku dezinfikovat jednou kapkou Ixodermu® na postižené místo. Úplná likvidace klíštěte nastává do 5 minut od první aplikace, což zásadně eliminuje riziko infikování organizmu obávanou lymeskou borreliózu i klíšťovou encefalitidou! Je to zpráva o to vítanější, že výskyt obou nebezpečných nemocí přenášených na člověka klíšťaty z dlouhodobého hlediska neustále vzrůstá. Zatímco klíšťové encefalitidě lze úspěšně předcházet preventivním očkováním, obdobná ochrana před borreliózou zatím schází...

Lokalitu bez klíšťat už nenajdete!

Revoluční přípravek první volby určený k rychlému zneschopnění, znehybnění, dezinfekci, usmrcení a bezpečnému odstranění přisátého klíštěte Ixoderm® na trh uvádí společnost Vetrisol a bude dostupný v lékárnách. Unikátní formule přípravku Ixoderm® je výsledkem  vědeckého vývoje, na kterém se podílel tým odborníků vedených Prof. Bohuslavem Doležalem. Přípravek byl zevrubně testován nezávislým specializovaným pracovištěm Parazitologického ústavu AV ČR České Budějovice, při všech pokusech byly jeho účinky jednoznačně potvrzeny.
V České republice prakticky není lokalita, kde by se klíšťata nevyskytovala, takže se určitě vyplatí přípravek Ixoderm® vždy přibalit do kabelky či baťohu.
Tuba o objemu 10 ml má doporučenou cenu 250 Kč a dostupná je v lékárnách.

 

Zdraví

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama