Velikost textu: AAA

Reklama

Zdravotní knížka s důležitými údaji

Únava, vyčerpání, nedostatek energie, bolesti hlavy spojené s alergickým kýcháním – to jsou pocity řady lidí na jaře. Co s tím? Zdravý životní styl, pravidelný pitný režim, správné stravování a trocha pohybu v kombinaci s přehledem o vašem zdravotním stavu v Elektronické zdravotní knížce může z tohoto nejkrásnějšího ročního období udělat pohodu i pro váš organismus.

Například až 20 %  Čechů trpí nějakou formou alergie, přičemž alergiků každý rok přibývá - v Česku řádově desetitisíce ročně.
Nárůst alergií je způsoben změnou prostředí a životního stylu. Nejenom alergie způsobují zdravotní komplikace, ale z řady průzkumů vyplývá, že až 30 procent Čechů trpí nadváhou a 25 procent obezitou. Jenom za poslední tři roky přibylo pět procent obézních, tedy zhruba 425 tisíc lidí. V České republice se s obezitou a nadváhou potýká 13 procent dětí ve věku šest až deset let.

Místo i na zápis o alergiích

Klienti IZIP (Elektronické zdravotní knížky (EZK) si do své EZK mohou zapsat informace o alergiích, tato data jsou navíc součástí i tzv. Emergentního datasetu, do kterého může nahlédnout záchranná služba v případě ohrožení života. Aktivní přístup ke svému zdraví usnadňuje i další funkce EZK - měření indexu BMI. Údaje o aktuální hmotnosti je možné zadávat do EZK samostatně, hodnotu indexu BMI byste měli nechat posoudit vašeho obvodního lékaře. Zaznamenané údaje se názorně zobrazí v čase v dynamickém grafu a můžete je tak sledovat dlouhodobě.

Jak to řeší Miss?

V Elektronické zdravotní knížce najdete také tzv. WHR index (Waist-Hip Ratio), který představuje poměr mezi vaším pasem a boky. Jde o spolehlivý indikátor množství intra-abdominálního tuku. Podle hodnoty indexu lze usuzovat na riziko různých zdravotních komplikací.

Pro novou tvář Elektronické zdravotní knížky Lucii Váchovou je štíhlá linie prakticky povinností. “Jako modelka se musím neustále hlídat, ale s nadváhou problémy většinou nemám, spíše naopak - je pro mě obtížné přibrat. Proto vítám, když si mohu zapisovat údaje o mé hmotnosti na jedno místo a vždycky se budu moci podívat, jakou váhu jsem měla před rokem nebo před dvěma a tomu přizpůsobit svoje stravovací návyky,“ prozrazuje Miss ČR roku 2003, modelka a televizní moderátorka Lucie Váchová.

Záznamy takřka o všem

V Elektronické zdravotní knížce si mohou klienti vést také záznamy o hladině cukru v krvi nebo zapisovat informace o krevním tlaku. Například při dlouhodobém vysokém tlaku jsou ohroženy cévy, srdce a další orgány, proto je průběžná kontrola těchto fyziologických dat velmi důležitá. „Lidé by se neměli spoléhat pouze na svého lékaře, ale zapojit se aktivně do léčebného procesu. K tomu jistě napomůže moderní systém sledování zdravotního stavu, který nabízí Elektronická zdravotní knížka,“ doplňuje MUDr. Pavel Hronek, lékař a předseda představenstva IZIP a.s.

Zdraví

citát dne:

Převádějte velké problémy na menší a menší, a ony nakonec přestanou existovat!

Čínské přísloví

Reklama